Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Plus na Sopot Top of the Top zaoferuje LTE z zawrotną szybkością do 150 Mb/s

 Drugiego dnia Sopot Top of the Top Festival odbędzie się koncert „Muzodajnia Gwiazd”, w trakcie którego na scenie zobaczymy najpopularniejsze gwiazdy portalu Muzodajnia.pl, a wśród nich m.in. Afromental, Mrozu, Blue Cafe, Kombii, Ania Wyszkoni,  Bracia, Loka, Honorata Skarbek Honey, Jula, Liber w duecie z kapelą InoRos i Mirami. Sobotni koncert podsumuje czteroletni okres działalności Muzodajnia.pl, czyli największego w Polsce portalu umożliwiającego ściąganie za grosze hitów mp3 na telefon i komputer, a występujący na nim artyści zostali nominowani do niego na podstawie popularności ich twórczości wśród użytkowników portalu. Koncert „Muzodajnia Gwiazd” odbędzie się w sobotę 25 sierpnia 2012 roku w Operze Leśnej w Sopocie, a od godziny 21:30 zagości również na antenie Polsatu.

Portal Muzodajnia.pl od początku działalności wspiera swymi działaniami marketingowymi artystów oraz ich hity. Jednym z elementów takich działań są koncerty „Muzodajnia Gwiazd”. Po Giżycku i Wrocławiu, nadeszła pora na kolejną edycję tego koncertu, tym razem w Sopocie. Wyniki popularności pobrań utworów z serwisu Muzodajnia.pl przekładają się na sukcesy artystów. Rihanna, Jennifer Lopez, Kombii, Kayah, czy Ewa Farna to tylko wybrani wykonawcy, którym portal pomógł w uzyskaniu statusu złotej lub platynowej płyty. Muzodajnia.pl od samego początku aktywnie wspiera także młode talenty, które obecnie uzyskują status gwiazd polskiego rynku muzycznego. Z tej grupy warto wymienić Afromental i Mrozu, czy odkrytą przez projekt VIP dla młodych talentów Honoratę Skarbek Honey.

„Koncert „Muzodajnia Gwiazd” na czwarte urodziny serwisu Muzodajnia.pl zaprezentuje publiczności zgromadzonej w Operze Leśnej w Sopocie oraz widzom telewizji Polsat hity popularne wśród osób korzystających z mobilnego dostępu do muzyki” –powiedział Piotr Turek, szef portalu Muzodajnia.pl. –„Muzodajnia.pl daje dostęp do cyfrowej muzyki najwyższej jakości na dowolne urządzenie muzyczne, w szczególności telefon i komputer.”

Muzodajnia.pl to uruchomiony w lipcu 2008 roku przez operatora sieci Plus portal z najtańszą muzyką w sieci, który pozwala na legalne „ściąganie” utworów muzycznych zarówno na komputer, jak i bezpośrednio na telefon. Działając w formie abonamentowej umożliwia pobieranie zarówno pojedynczych utworów jak i pełnych albumów. Dostępny jest jako strona www, portal mobilny Plus oraz w postaci aplikacji na telefony z systemem Android i IOS. Stale zwiększa się liczba utworów na Muzodajni i obecnie to ponad 3 mln pełnych utworów muzycznych, tzw. fulltracków, dostępnych w najpopularniejszych formatach, w tym mp3. To także najszerszy katalog polskiej muzyki, bardzo często udostępniający swoim użytkownikom utwory dostępne wyłącznie na Muzodajnia.pl. W ciągu czterech lat funkcjonowania portalu założyło na nim konto blisko 700 tysięcy osób, z czego do tej pory około 350 tysięcy było użytkownikami płacącymi za dostęp do legalnej muzyki. W tym okresie pobrano z Muzodajni ok. 26 mln utworów.

Tegoroczny Sopot Top of the Top Festival odbędzie się w dniach 24-25 sierpnia. Współorganizatorami są Miasto Sopot oraz Telewizja POLSAT, natomiast Plus zapewnia infrastrukturę techniczną na terenie Opery Leśnej i jest oficjalnym dostawcą internetu LTE na potrzeby festiwalu (Biuro Festiwalowe oraz Biuro Prasowe).

W trakcie sopockiego festiwalu Plus zaprezentuje LTE z zawrotną szybkością do 150 Mb/s, czyli aż o połowę szybciej niż w dostępnej obecnie na rynku ofercie komercyjnej. W technologii LTE na częstotliwości 1800 Mhz, dzięki terminalom Huawei IV kategorii, Plus może pochwalić się prędkością 150 Mb/s jako pierwszy operator na świecie.

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x