Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Plus operatorem telekomunikacyjnym dla GAZ-SYSTEM S.A.

Plus operatorem telekomunikacyjnym dla GAZ-SYSTEM S.A.

Polkomtel Sp. z o.o. przez cztery lata będzie świadczył usługi telekomunikacyjne dla Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. Podpisana 14 października 2013 r. umowa między Polkomtel Sp. z o.o. a GAZ-SYSTEM S.A. obejmuje świadczenie usług telefonii komórkowej i telefonii stacjonarnej w siedmiu lokalizacjach GAZ-SYSTEM S.A. na terenie kraju. W zakres umowy wchodzi także świadczenie usług hurtowej wysyłki SMS, usług mobilnego internetu w technologii LTE oraz usług telemetrycznych. Plus dostarczy także telefony komórkowe i modemy dla spółki GAZ-SYSTEM S.A.

Podpisanie umowy było poprzedzone przeprowadzeniem publicznego przetargu na świadczenie usług telekomunikacyjnych dla GAZ-SYSTEM S.A., który operator sieci Plus wygrał po raz kolejny.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało się wygrać przetarg dla tak ważnej dla nas, a zarazem strategicznej dla Skarbu Państwa spółki.”– mówi Tomasz Zadroga, członek Zarządu Polkomtel Sp. z o.o. – „Jestem przekonany, że współpraca z GAZ-SYSTEM będzie przebiegała sprawnie i efektywnie. Warto przy tym zwrócić uwagę na to, że umowa dotyczy nie tylko dostarczenia telefonów i usług głosowych, ale obejmuje bardzo szerokie portfolio usług, które Plus może zaproponować swoim biznesowym partnerom.”

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki, odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce. Do 2014 r. GAZ-SYSTEM S.A. wybuduje ponad 1000 km nowych gazociągów przesyłowych. Inwestycje zrealizowane przez GAZ-SYSTEM S.A. oraz usługa wirtualnego rewersu na gazociągu jamalskim pozwoliły na istotne poprawienie bezpieczeństwa energetycznego Polski, poprzez zwiększenie technicznych możliwości importowych z kierunku innego niż wschodni do 43% realizowanego importu (do 2011 r. było to 9%).

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x