Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Plus partnerem wystawy „Obok.Polska-Niemcy.1000 lat historii w sztuce”

Polkomtel S.A., operator sieci Plus, wsparł finansowo jedną z najważniejszych imprez przygotowanych w ramach Zagranicznego Programu Polskiej Prezydencji 2011. Wystawa „Obok. Polska-Niemcy. 1000 lat historii w sztuce” zostanie uroczyście otwarta 21 września w Berlinie. Udział w wydarzeniu zapowiedzieli prezydenci Bronisław Komorowski oraz Christian Wulff.

Tysiącletnie dzieje stosunków polsko-niemieckich zostały zilustrowane około 800 dziełami sztuki, przedmiotami kultury materialnej i dokumentami. Wypożyczone z muzeów i kolekcji z całej Europy eksponaty są świadectwem powiązań kulturowych Polski i Niemiec.

Operator sieci Plus dofinansował wykonanie przez Leona Tarasewicza malowidła na ścianie Martin-Gropius-Bau oraz Fundację Wszystkie Mazurki Świata na organizację koncertów „Tańce polskie według G.F. Telemanna”, które będą towarzyszyły wystawie.

„Plus jest jednym z największych mecenasów kultury w Polsce. Dofinansowanie tak ważnego dla obu krajów przedsięwzięcia w naturalny sposób wpisuje się w nasze działania. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy wesprzeć działania towarzyszące Polskiej Prezydencji.” – podkreśla Krzysztof Kilian, I Wiceprezes Zarządu Polkomtel S.A.

Organizatorem wystawy „Obok. Polska-Niemcy. 1000 lat historii w sztuce.” jest Berliner Festspiele. Projekt realizowany jest przez Zamek Królewski w Warszawie oraz Martin-Gropius-Bau w Berlinie. Patronat honorowy objęli Bronisław Komorowski, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej oraz Christian Wulff, Prezydent Republiki Federalnej Niemiec. Kuratorem wystawy jest historyk sztuki Anda Rottenberg.

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x