Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Plus planuje zwiększenie prędkości sieci 3G

Bardzo pozytywna informacja napłynęła 5 marca 2010roku.

Otóż tego dnia została podpisana  umowa ramowa z firmą Ericsson która umożliwi unowocześnienie istniejącej już sieci 3G/HSPA a także pozwoli na rozszerzenie zasięgu sieci 3G w północnej i zachodniej Polsce.

Miejmy nadzieję że zaangażowanie operatora w taki rozwój sieci będzie odbywał się na szeroką skalę,mam tutaj na myśli oszczędności które były ostatnio czynione na podobnych inwestycjach.Przyczyniło się to do hamowania rozwoju takich usług oraz ograniczeń w budowie nowych lub wymagających modernizacji stacji bazowych operatorów.

W wyniku poczynionych inwestycji obecni i nowi klienci sieci Plus uzyskają dostęp do najbardziej zaawansowanych usług transmisji danych dostępnych na rynku, co zapewni Polkomtel SA utrzymanie pozycji lidera na rynku telekomunikacyjnym w Polsce. Dzięki rozbudowie sieci 3G Polkomtel SA będzie w stanie zaoferować klientom superszybki mobilny dostęp do Internetu, a także dostęp do najnowszych i najbardziej zaawansowanych usług multimedialnych. Dzięki wyższej prędkości transmisji i krótszemu czasowi reakcji korzystanie z takich aplikacji internetowych, jak sieci społecznościowe, gry on-line czy wideo-konferencje, stanie się jeszcze łatwiejsze dla użytkowników sieci Plus.

Naszym celem jest utrzymanie pozycji lidera poprzez wdrażanie nowych technologii, aby sprostać oczekiwaniom naszych klientów w zakresie interaktywnych i mobilnych usług szerokopasmowych – powiedział Jarosław Bauc, prezes Polkomtel SA. – Dzięki temu rozwiązaniu będziemy przygotowani na przyszły popyt na tego typu usługi.

Ericsson jest długoletnim partnerem Polkomtela – dodał Miguel Marin, członek zarządu, dyrektor ds. technicznych Polkomtel SA. – W 2005 r. firmy podpisały umowę obejmującą budowę sieci 3G. Wierzę, że obecna umowa umocni naszą dobrą współpracę i wiodącą rolę Polkomtela na polskim rynku.

Staffan Henriksson, szef Ericssona w Polsce, stwierdził: To wspaniała możliwość dostarczenia wysokiej jakości technologii i usług firmie Polkomtel i jej użytkownikom w Polsce. Zaufanie, którym Polkmtel obdarza nas i rozwiązania firmy Ericsson jest rezultatem koncentracji na długofalowej współpracy opartej na zasadach partnerskich. Dzięki temu możemy przyczyniać się do realizacji ambicji firmy Polkomtel związanych z szybkimi szerokopasmowymi usługami mobilnymi w Polsce.

Trzyletnia umowa obejmuje zwiększenie pojemności rozwiązań HSPA Evolution w ramach istniejącej sieci 3G dla zapewnienia prędkości do 42Mb/s, a następnie do 84Mb/s, a także usługi wsparcia. Ericsson dostarczy Polkomtel SA najnowsze stacje bazowe RBS 6000. Sprzęt ten umożliwi operatorowi obsługę różnych obecnie dostępnych technologii radiowych, a także zapewni łatwą migrację do przyszłych sieci 4G. Wdrażanie sieci rozpocznie się w II kw. 2010 r. i zakończy w 2012 r.

Sieć Plus oferuje obecnie najszerszy zasięg technologii 3G w Polsce, a także największy zasięg mobilnego Internetu. W zasięgu iPlusa znajduje się ponad 99% populacji Polski. Z szybkiego mobilnego dostępu do internetu w sieci Plus z prędkością do 7,2 Mb/s mogą korzystać mieszkańcy ponad 1800 miejscowości na terenach gmin zamieszkanych przez blisko 60% ludności Polski. Dzięki wdrożonej w grudniu 2009 r. technologii HSPA+ w standardzie do 21 Mb/s, w iPlusie można osiągać znacznie większe prędkości transmisji danych. HSPA+ dostępna jest w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Lublinie, Poznaniu, Łodzi, Katowicach, Trójmieście, Bydgoszczy, Szczecinie oraz Toruniu. Zasięg będzie dynamicznie rozwijany.

info:telix

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x