Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Plus rozpoczyna testy LTE

Od 20 października w kilkunastu miastach na terenie całej Polski, w wybranych punktach sprzedaży sieci Plus, znajdą się specjalne stanowiska z laptopami, na których każdy będzie mógł osobiście sprawdzić działanie usług w technologii LTE. Pierwsze testy zostaną zorganizowane w Warszawie, Łodzi, Toruniu, Poznaniu, Katowicach, Dąbrowie Górniczej, Krakowie, Lublinie i Puławach.

LTE, czyli Long Term Evolution, to standard telefonii komórkowej, będący następcą systemówtrzeciej generacji (3G). Do tej pory, ta super nowoczesna technologia była dostępna jedynie u około 20 operatorów na świecie. Jej parametry, takie jak stabilność, prędkość i jakość połączenia, są porównywalne z tymi, które dotychczas gwarantowali jedynie najlepsi dostawcy internetu kablowego. Jeszcze nigdy pobieranie plików nie było tak szybkie. Dzięki LTE ściągnięcie pliku mp3 o wielkości 5MB zajmie niecałą sekundę, a filmu 1GB niecałe 2 minuty. Oznacza to rewolucję w korzystaniu z internetu mobilnego.

Każdy, kto w trakcie trwania akcji pojawi się w wytypowanych punktach sprzedaży, będzie miał możliwość zapoznać się z technologią oraz podzielić się swoją opinią na temat działania usługi, wypełniając krótką ankietę. Dla wszystkich osób, które wypełnią ankietę zostały przygotowane upominki. Test jest realizowany na sieci Mobyland LTE 1800MHz.

Szybkości pobierania plików w LTE oraz innych technologiach:

LTE na tle technologii 3G i 2G:

Lista punktów sieci Plus, w których od czwartku 20 października można testować LTE:

1. Warszawa: Al. Jerozolimskie 65/79 (LIM), Al. Jerozolimskie 179 (Blue City), ul. Grójecka 64, ul. Ostrobramska 75 (Promenada)

2. Kraków: ul. Bora Komorowskiego 37 (CH Krokus), ul. Zakopiańska 62 (CH Zakopianka),

3. Toruń: ul. Olsztyńska 8 (CH Bielawy), ul. Żółkiewskiego 15 (CH Copernicus), ul. Piekary 35/39

4. Łódź: ul. Karskiego 5 (Manufaktura), ul. Piotrkowska 153, ul. Piotrkowska 294, ul. Jana Pawła II 30 lok. B23 (CH Geant)

5. Poznań: ul. Zamenhofa 133 (CH Rondo Selgros), ul. Serbska 7 (CH Tesco)

6. Katowice: ul. Staromiejska 3

7. Dąbrowa Górnicza: ul. Bandrowskiego 7B

8. Lublin: Al. Spółdzielczości Pracy 30/32 (Galeria OLIMP)

9. Puławy: ul. Piłsudskiego 52

Źródło: Plus

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x