Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Plus w rękach Egipcjan – kolejne plotki?

Prezesi KGHM-u i Orlenu spotkali się kilka dni temu z przedstawicielami egipskiej firmy telekomunikacyjnej Orascom – podaje Rzeczpospolita. Czy dwaj najwięksi udziałowcy Polkomtela sprzedadzą swoje udziały? Herbert Wirth, prezes KGHM-u, i Jacek Krawiec, prezes Orlenu, spotkali się z Egipcjanami w poniedziałek 10. maja. Według informacji Rzeczpospolitej rozmowa dotyczyła wstępnych warunków ewentualnej transakcji sprzedaży akcji operatora sieci Plus. KGHM i Orlen maja po 24,39% walorów Polkomtelu.

Rzecznik Polkomtela nie chce komentować informacji opublikowanych przez Rzeczpospolitą.

PKN Orlen liczy na to, że firma Orascom odpowie na ofertę sprzedaży akcji Polkomtela – poinformował dziennikarzy wiceprezes PKN Orlen Sławomir Jędrzejczyk.

Prezes PKN Orlen Jacek Krawiec mówił w czwartek, że PKN Orlen, wspólnie z innymi udziałowcami, będzie chciał zaoferować inwestorowi pakiet 75,5 proc. akcji Polkomtela. Transakcja może zakończyć się powodzeniem w tym lub na początku przyszłego roku. Prezes Krawiec nie wykluczył także rozwiązania polegającego na sprzedaży 51 proc. Polkomtela inwestorowi branżowemu, natomiast wprowadzenia pozostałych akcji na giełdę.

Obok KGHM-u i Orlenu, istotne udziały w Polkomtelu mają jeszcze PGE (21,85%), Vodafone Americas (19,61%), Węglokoks (4,98%) i Vodafone International Holdings (4,78%).

Źródło: Rzeczpospolta, Telix.pl

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x