Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Plus wciąż liderem

Najwięcej klientów, najwyższe przychody, najlepszy wynik EBITDA na rynku. Po trzecim kwartale 2009 roku Polkomtel S.A. pozostaje liderem na rynku telefonii komórkowej w Polsce.

1. Najwyższe przychody
W III kwartale br. Polkomtel S.A. osiągnął przychody w wysokości 2 006,8 mln PLN. Zapewnia to Spółce najwyższy (34,6%) udział w przychodach trzech największych operatorów na rynku telefonii mobilnej w Polsce.

Łączna wartość przychodów po trzech kwartałach 2009 r. wyniosła 6 064 mln PLN, co oznacza lekki spadek w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku o 3,6%. Mniejsza wartość przychodów w porównaniu z minionym rokiem i ubiegłym kwartałem to przede wszystkim efekt obniżki stawek rozliczeń międzyoperatorskich MTR oraz słabszej koniunktury gospodarczej, powodującej ograniczanie wydatków przez klientów.
2. Najwięcej klientów
Po trzech kwartałach br. Polkomtel S.A. jest nadal zdecydowanym liderem w najbardziej wartościowym segmencie rynku, czyli segmencie klientów kontraktowych, których baza na koniec września br. wynosiła 6 720,2 tys. i wzrosła w skali roku o 6%. Baza użytkowników korzystających z ofert pre-paid liczyła 7 429,3 tys. i była mniejsza w stosunku do III kwartału ubiegłego roku o 3,3%.
Również pod względem ogólnej liczby klientów Polkomtel S.A. w dalszym ciągu jest liderem. Na koniec września br. z usług sieci Plus korzystało 14 149,5 tys. osób.
3. Najwyższa EBITDA
Na dzień 30 września br. Polkomtel S.A. był także najbardziej rentownym operatorem. EBITDA wyniosła 757 mln PLN i była najwyższa spośród osiągniętych przez operatorów telefonii mobilnej. Także poziom marży EBITDA okazał się najwyższy na rynku i sięgnął 40% .
Zysk netto w III kwartale br. osiągnął wartość 336,9 mln PLN.

Arkadiusz Majewski , Biuro Prasowe Polkomtel

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x