Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Plus znów zagra z WOŚP – pierwsza pomoc w Twojej komórce!

221Sieć Plus również w tym roku wspiera Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który po raz osiemnasty odbędzie się w najbliższą niedzielę. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo każdego z nas sieć Plus udostępni aplikację „Pierwsza Pomoc” w telefonach komórkowych. W dniu tegorocznego Finału kurs pierwszej pomocy będą mogli ściągnąć bezpłatnie na komórkę nie tylko klienci Plusa, ale także użytkownicy innych sieci komórkowych uczestniczący w głównych koncertach Orkiestry w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Łodzi, Gdańsku i Gdyni.

Aplikacja „Pierwsza Pomoc” w komórce to podstawowa wiedza z zakresu ratownictwa w postaci krótkich tekstów opatrzonych prostymi ilustracjami. Dzięki niej można dowiedzieć się, jak należy zareagować w przypadku: oparzenia, zakrztuszenia, krwotoku, utraty przytomności, urazu kręgosłupa i innych tego typu niebezpiecznych sytuacji. Szybki dostęp do podstawowych informacji, jak udzielić pierwszej pomocy, często decyduje o uratowaniu czyjegoś życia.

# Użytkownicy sieci Plus mogą bezpłatnie pobrać aplikację z wap.plus.pl lub z www.plus.pl bądź wysyłając bezpłatnego SMS-a o treści „Pomoc” na numer 8045. Natomiast osoby posiadające telefon komórkowy w innej sieci mogą również bezpłatnie ściągnąć aplikację w trakcie jednej z imprez podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w niedzielę 10 stycznia br. Wystarczy mieć telefon komórkowy wyposażony w łącze Bluetooth i być na koncercie w następujących miastach: Warszawa – koncert przed Pałacem Kultury oraz Studio TVP na Woronicza,
# Gdańsk – Długi Targ przy fontannie Neptuna,
# Gdynia – Ognisko Związku Młodzieży Chrześcijańskiej „Polska YMCA”, ul. Żeromskiego 26,
# Łódź – 44 Gimnazjum oraz siedziba „Angory”, ul. Piotrkowska 94,
# Kraków – Rynek Główny,
# Poznań – Centrum Kultury Zamek, ul. Świętego Marcina 40,
# Wrocław – Park Wodny przy ul. Borowskiej.

Sieć Plus już od wielu lat aktywnie angażuje się w pomoc przy organizacji Finału. Podobnie jak w latach ubiegłych, również w tym roku licytację podczas Finału wspomoże 100 konsultantów Plusa – wolontariuszy, którzy będą obsługiwać infolinię aukcji telewizyjnej. Plus zapewnił organizatorom także wsparcie technologiczne. Na tegoroczną licytację Plus przekaże koszulkę siatkarską reprezentacji Polski oraz piłkę do siatkówki z autografami siatkarzy. Na licytację przekazany zostanie także unikatowy zestaw kolekcjonerski „Rarka Plusa”, który zawiera supertelefon, oryginalny strój z filmu reklamowego „5 Cięć” oraz grę madżong.

Jak co roku, Plus udostępni swoim klientom numer 7547, na który można przesyłać SMS-y zasilające konto WOŚP. Koszt SMS-a wynosi 5 PLN plus VAT (6,10 PLN z VAT). Operator sieci Plus nie pobiera żadnych opłat związanych z funkcjonowaniem serwisu. Całkowity dochód z SMS-ów, pomniejszony o podatek VAT, zostanie przekazany na konto Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas ubiegłorocznego Finału klienci sieci Plus za pośrednictwem SMS-ów zasilili konto Fundacji kwotą 991 370 zł.

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x