Plus zwycięzcą w przetargu dla UKE

wpis w: Nowości | 0

Polkomtel SA, operator sieci Plus, wygrał prestiżowy przetarg na świadczenie usług telefonii komórkowej dla Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Wartość przetargu wynosi 572 tysiące złotych brutto. Polkomtel zrealizował również przeniesienie wszystkich numerów od obecnego operatora obsługującego UKE do sieci Plus.

W ramach umowy Polkomtel S.A. będzie dostarczał usługi głosowe, transmisję danych oraz obsługiwał połączenia z telefonów stacjonarnych UKE na urządzenia mobilne. Kontrakt, którego wartość wynosi 572 tysiące złotych brutto, został zawarty na 2 lata. W nocy z 8 na 9 sierpnia br. Polkomtel S.A. dokonał przeniesienia numerów od obecnego operatora do sieci Plus. Operacja ta była jednym z większych jednorazowych przeniesień numerów realizowanych jednorazowo w Polsce dla urzędu centralnego.

Wygrana w przetargu to kolejny dowód na umacnianie się pozycji Polkomtel S.A. na rynku usług telekomunikacyjnych dla sektora publicznego. Przypomnijmy, że pod koniec 2008 roku spółka zawarła kontrakt wart blisko 10 milionów złotych na obsługę jednostek administracji publicznej, w ramach którego przez 4 lata świadczy usługi transmisji głosu oraz danych dla ponad 50 ministerstw oraz innych jednostek rządowych.

Katarzyna Meller
rzecznik prasowy sieci Plus

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments