Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Polkomtel prezentuje System Cyfrowej Łączności Dyspozytorskiej

Warszawa, 21 marca 2011 r. – Polkomtel SA, czołowy krajowy operator sieci komórkowej, po raz pierwszy zaprezentował publicznie System Cyfrowej Łączności Dyspozytorskiej. To pierwszy tego typu w Polsce system łączności, który objął swym zasięgiem aż 75 proc. terytorium naszego kraju. Po wielu latach Polska doczekała się sprawnego, ultranowoczesnego systemu sieci łączności adresowanej do szerokiej grupy odbiorców, w tym służb odpowiedzialnych za codzienne bezpieczeństwo milionów obywateli.

Polkomtel SA 21 marca br., podczas specjalnie zorganizowanej konferencji informacyjnej, zaprezentował po raz pierwszy publicznie System Cyfrowej Łączności Dyspozytorskiej, w którego zasięgu znajduje się już aż 75 proc. terytorium kraju. Ten nowoczesny system jest doskonałym narzędziem łączności dostosowanym do potrzeb służb mundurowych i ratowniczych, a więc jednostek bezpośrednio odpowiadających za bezpieczeństwo obywateli. System, którego działanie opiera się na nowoczesnej infrastrukturze (jest on całkowicie odseparowany od sieci publicznej Polkomtela) oraz na doświadczeniach innych krajów, może być z powodzeniem wykorzystywany również przez duże, średnie i małe przedsiębiorstwa oraz organizacje.
„Odpowiedzieliśmy na oczekiwania rynku. Polkomtel ma kompetencje i infrastrukturę, które pozwalają na realizację tak poważnych przedsięwzięć. Budowa nowoczesnego i bezpiecznego systemu zajęła nam zaledwie dwa lata. Oferujemy produkt, którego funkcjonowanie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa nas wszystkich w codziennym życiu. Ostatnie wydarzenia w Japonii potwierdzają, jak ważnym ogniwem w zarządzaniu kryzysowym jest niezawodny system łączności ” – powiedział Jarosław Bauc, Prezes Zarządu Polkomtel SA.

W trakcie konferencji informacyjnej odbyła się dyskusja panelowa pt: „System Nowoczesnej Łączności Dyspozytorskiej – pilne potrzeby i możliwe zastosowania”. Wypowiedziom Wicepremiera, Ministra Gospodarki Waldemara Pawlaka, Wiceprezesa Zarządu Polkomtel SA Bogusławy Matuszewskiej, Podsekretarza Stanu MSWiA Piotra Kołodziejczyka, Prezesa Zarządu Grupy Lotos SA Pawła Olechnowicza, prof. Ryszarda Zielińskiego z Politechniki Wrocławskiej oraz Ryszarda Ścigały, Prezydenta Tarnowa, przysłuchiwało się kilkuset przedstawicieli służb, administracji publicznej i samorządowej oraz środowisk biznesowych.

System Cyfrowej Łączności Dyspozytorskiej zbudowany jest na bazie standardu CDMA2000. Standard CDMA2000 (Code Division Multiple Access) został opracowany jako system łączności dla amerykańskich wojskowych służb wywiadowczych i jest według ekspertów najbardziej zaawansowaną techniką dostępu, stosowaną w najnowocześniejszych systemach łączności. Dziś wykorzystywany jest w 99 krajach, w sieciach ponad 272 operatorów, którzy obsługują łącznie ponad 400 milionów użytkowników.

(ź) Plus

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x