Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Polkomtel: Znalezione 120mln zł?

Jeśli Polkomtel, operator sieci Plus, opublikuje wyniki za 2009 r., to może się okazać, że będą się różniły od tych, które podali do publicznej wiadomości jego właściciele – KGHM i PKN Orlen. Zgodnie ze sprawozdaniem miedziowego koncernu w 2009 r. Polkomtel miał wypracować 8,1 mld zł przychodów, 1,5 mld zł zysku operacyjnego i 1,1 mld zł zysku netto. Plus nie odniósł się do tej pory do tych danych, a jego przedstawiciele tłumaczyli brak komentarzy trwającym audytem wyników.

Jak się dowiedzieliśmy, w toku badania sprawozdań finansowych Polkomtela audytor miał wskazać, że konieczne są korekty w sprawozdaniach z poprzednich lat, za sprawą których spółka mogłaby przekazać właścicielom dodatkowe 120 mln zł. Nieoficjalnie mówi się, że to kwota narosła na skutek niewłaściwego zaokrąglania kwot wydawanych na zakupy sprzętu i infrastruktury.

Oprócz KGHM i PKN Orlen (mają po blisko 24 proc. akcji Polkomtela każdy) do grona udziałowców komórkowej sieci należą PGE, Węglokoks oraz brytyjska grupa Vodafone. Plus co roku przekazuje im blisko 100 proc. zysku.

Źródło: Parkiet.com


Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x