Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Procesor Snapdragon firmy Qualcomm obsługuje pierwsze smartfony serii Nokia Lumia

Qualcomm Incorporated ogłosił, że mobilne procesory Snapdragon™ firmy Qualcomm obsługują pierwsze smartfony serii Nokia Lumia: Nokia Lumia 800 i Nokia Lumia 710.

Wejście firmy Nokia w ekosystem Windows Phone symbolizuje kolejny krok szybkiej transformacji rynku w kierunku technologii mobilnych. Wyjątkowa technologia procesorów Snapdragon umożliwiła firmie Nokia przyspieszone wprowadzenie produktów na rynek.

„Jesteśmy dumni z naszej ścisłej współpracy z firmą Nokia, której wynikiem są smartfony oparte na procesorach Snapdragon, które powstały zaledwie w przeciągu 6 miesięcy.” powiedział Enrico Salvatori, Senior Vice President oraz President Qualcomm CDMA Technologies Europe. „Poziom integracji procesorów Snapdragon oraz optymalizacja dla Windows Phone 7, jak również wysiłek włożony przez dwa silne zespoły pozwoliły na dostarczenie na rynek doskonałych urządzeń”.

Klasa procesorów Snapdragon S2 umożliwia najlepszej jakości wrażenia mobilne, w tym wysoką wydajność mobilnych mocy obliczeniowych z wydłużoną długością życia baterii i możliwościami graficznymi nowej generacji w smartfonach Nokia Lumia. Użytkownicy tych modeli mogą cieszyć się szybkim połączeniem internetowym oraz przeglądarką internetową o szybkim czasie reakcji.

„Współpraca pomiędzy firmami Nokia, Qualcomm i Microsoft jest nadzwyczaj udana” komentuje Jo Harlow, dyrektor działu Nokia’s Smart Devices. „Qualcomm odgrywa znaczącą i bardzo aktywną rolę w tworzeniu pierwszych smartfonów z serii Nokia Lumia, bez czego nie bylibyśmy w stanie wprowadzić naszych produktów na rynek w tak krótkim czasie.”

Jako jeden z największych dostawców chipsetów odpowiedzialnych za łączność bezprzewodową i technologię programowania, Qualcomm posiada najbardziej zróżnicowane portfolio chipsetów i oprogramowania działających na urządzeniach różnej klasy. W szczególności procesory S2 zostały zoptymalizowane tak, aby umożliwić odtwarzanie plików wideo HD w przeglądarce, zwiększyć wrażenia z grania w gry oraz cieszyć się najwyżej jakości zdjęciami i filmami.

Źródło: Qualcomm

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x