Przegląd aplikacji do robienia zdjęć!

wpis w: Android, News, Plus+, Telefony | 0

Odkąd mamy aparaty w telefonach bardzo często z nich korzystamy. Wielu z Was posiada zapewne Instagram’a, na którym próbujecie zdobyć “followersów” dobrymi zdjęciami, lub po prostu chcecie uchwycić ładne ujęcie np. podczas wycieczki zagranicę. W tym artykule przedstawię Wam najlepsze aplikacje do robienia i edytowania zdjęć. Zapraszam do czytania.

Najlepszą aplikacją do robienia zdjęć jest nasza preinstalowana aplikacja “Aparat”. Tak, nie mylicie się – to najprostsza i najwygodniejsza aplikacja do robienia zdjęć, którą nie każdy umie się posługiwać! Musimy pamiętać o poprawnym ustawieniu ostrości w telefonie, jeśli o tym zapomnimy zdjęcia wyjdą nieostre z dużymi szumami. Logika aparatu jest prosta, musimy przytrzymać przycisk dotykowy migawki, lub złapać ostrość manualne poprzez dotknięcie miejsca na ekranie, w którym chcemy mieć największą ostrość. Wtedy nasze zdjęcia będą ładniejsze, teraz wystarczy tylko lekka edycja tego zdjęcia, ale o tym później.

W Google Play istnieje wiele aplikacji pomocnych w amatorskim fotografowaniu smartfonem. Pozwólcie, że przedstawię Wam te najciekawsze.

unnamed

 • CandyCamera (Aparat poprawiający urodę)
  Tej aplikacji używam od dawna do robienia zdjęć z gotowymi filtrami, które świetnie się wpasowują w klimaty np.Instagram’a. Mamy tutaj również opcję “liftingu”, czy “usuwania skaz”, każdy na pewno znajdzie tu coś dla siebie.Wszystkie  parametry ustawiane są automatycznie, ale ostrość jest lepiej ustawić manualnie, tak jak jest to opisane wyżej.

  Google-Camera

 • Aparat Google
  Najlepsza aplikacja, która spokojnie mogłaby zastąpić standardowy aparat w urządzeniach z Androidem. Mamy w niej tylko kilka najpotrzebniejszych funkcji, takich jak Rozmycie soczewkowe czy ustawianie ostrości po zrobieniu zdjęcia. Aplikacja  jest świetna w swojej prostocie! Po zrobieniu zdjęcia, możemy je edytować w Zdjęciach Google, gdzie czeka na nas mnóstwo filtrów i ciekawych opcji edycji.

  PicsArt-Photo-Studio

 • PicsArt – Photo Studio
  Aplikacja daje nam wiele możliwości edycji swojego zdjęcia. Liczne efekty, ramki, teksty, efekty malarskie, elementy graficzne które można umieścić na zdjęciu i wiele więcej. Wszystko to sprawia że nie ma ograniczeń dla naszej fantazji.aviary_android
 • Aviary
  Bardzo wygodna appka z mnóstwem opcji, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Bardzo przydatną funkcją jest opcja autokorekty za jednym dotknięciem, co osobiście uwielbiam, kiedy mi się śpieszy. W aplikacji znajdziemy również wiele filtrów i naklejek dla zapalonych “Instagramowiczów”. 

Serdecznie polecam wszystkie aplikacje, sam bardzo często z nich korzystam. Pamiętajcie, że zdjęcia z smartfona też mogą być ładne! Może dorzucicie jakieś aplikacje? Piszcie w komentarzach!

Odnośniki do aplikacji:

CandyCamera – https://play.google.com/store/apps/details?id=com.joeware.android.gpulumera&hl=pl

Aparat Google – https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.GoogleCamera&hl=pl

PicsArt – Photo Studio – https://play.google.com/store/apps/details?id=com.picsart.studio&hl=pl

Aviary – https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aviary.android.feather&hl=pl

 

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments