Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Przegląd ofert Mobilnego Internetu na abonament

Pewnie nie jeden z nas zastanawiał/zastanawia się nad tym, którą ofertą Mobilnego Internetu wybrać. Ten przegląd ma za zadanie, choć trochę ułatwić wybór wszystkim niezdecydowanym oraz tym, którzy nie bardzo mają czas na zagłębianie się w oferty operatorów.  Zebrałem dla was oferty Plusa, Orange, T-Mobile, Play i Cyfrowego Polsatu. W tym zestawieniu skupiłem się tylko na  podstawowych ofertach abonamentowych z modemem, dostępnych w sklepach internetowych w/w operatorów (za wyjątkiem Cyfrowego Polsatu). A więc zaczynamy…

Na samym początku musimy zastanowić się nad tym, jaki limit GB będzie dla nas najlepszy. Musimy pamiętać, że po przekroczeniu limitu transferu dostępnego w ramach abonamentu, operator ma możliwość ograniczenia prędkości Internetu, więc wybór odpowiedniego limitu jest bardzo ważny. Do odbierania i wysyłania wiadomości e-mail, przeglądania stron internetowych, komunikatora tekstowego wystarczy nam limit w granicach 2-4GB. Jeżeli oprócz tego chcemy słuchać radia internetowego, oglądać krótkie filmiki, ściągać niewielkie pliki, prowadzić wideo rozmowy np. poprzez Skype będziemy potrzebować 5-9GB. Gry Online i pobieranie większych plików zwiększą zapotrzebowanie na transfer do 10-19GB. Jeżeli zamierzamy oglądać filmy HD i pobierać duże pliki powinniśmy wybrać oferty z limitem od 20GB wzwyż (najlepiej jak najwięcej).

Musimy się liczyć z tym, że niektórzy operatorzy jak Play czy Cyfrowy Polsat oferują zasięg Internetu Mobilnego na ograniczonym obszarze naszego kraju. Wysokie prędkości Internetu osiągniemy tylko tam gdzie operatorzy świadczą usługi w technologii 3G i LTE. Dlatego bardzo ważne jest zapoznanie się z orientacyjnymi mapkami zasięgu przed zakupem danej usługi:

Mapa zasięgu sieci Plus

Mapa zasięgu sieci Orange

Mapa zasięgu sieci T-Mobile

Mapa zasięgu sieci Play

Mapa zasięgu Cyfrowego Polsatu

Gdy już ustaliliśmy, jaki limit potrzebujemy oraz czy mamy dobry zasięg, czas zapoznać się z ofertą operatorów.

Mobilny Internet w Plusie (iPlus)

W ofercie sieci Plus do wyboru mamy 6 planów taryfowych od 35zł z limitem 2GB do 160zł z limitem 50GB. Dodatkowo użytkownik ma możliwość aktywacji usługi iPlusopobieracz która pozwala na nieograniczony transfer w wyznaczonych godzinach. Usługa dostępna jest w dwóch wariantach.  iPlusopobieracz bez limitu GB 24:00-9:00 pozwala na nielimitowany transfer od północy do 9 rano. Miesięczna opłata za usługę wynosi od 0zł do 10zł w najtańszej taryfie. Drugi wariant to iPlusopobieracz bez limitu GB 24:00-12:00 czyli nielimitowany transfer od północy do południa. Jego miesięczny koszt wynosi od 5zł do 20zł w najtańszej taryfie. Użytkownicy mobilnego Internetu w sieci Plus mogą korzystać z technologii GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSPA+ oraz sieci Aero2 UMTS900MHz HSPA+. Użytkownicy taryf od 60 zł wzwyż mają dodatkowo dostęp do sieci Mobyland LTE1800MHz. W ofercie sieci Plus dostępnych jest wiele modemów obsługujących wszystkie technologie w cenach już od 1zł. W ramach promocji „testuj” użytkownik otrzymuje aktywacje za 0zł, 0zł kary, jeżeli zwróci modem w ciągu 7 dni, 0 zł za abonament przez pierwsze 30 dni przy wyborze modemu HSPA+ lub LTE. Dodatkowo można otrzymać 2-letnią licencję na pakiet antywirusowy Kaspersky Internet Security 2012 za 1,23 zł.

Powyżej przedstawiona oferta dostępna jest na dzień 6 kwietnia 2012 roku w sklepie internetowym sieci Plus

Regulamin promocji Internet Mobilny dla Ciebie w sklepie internetowym

Mobilny Internet w Orange (Orange Free)

Sieć Orange oferuje Internet Mobilny w trzech wariantach: Orange Free z notebookiem, Orange Free z modemem, Orange Free Day-by-Day (opłata za każdy dzień korzystania z Intenretu). W tym zestawieniu zajmujemy się tylko ofertami z modemem wiec przyjrzymy się bliżej ofercie Orange Free z modemem.  Podobnie jak w sieci Plus, do wyboru mamy aż 6 planów taryfowych, od 19zł z limitem 0 GB do 159zł z limitem 40GB. Operator oferuje również usługę Szczęśliwe Godziny, czyli bezpłatny nielimitowany transfer od północy do 8 rano. Koszt takiej usługi wynosi 0zł oprócz taryfy Orange Free 39zł gdzie za usługę Szczęśliwe Godziny zapłacimy 20zł/m-c.  Dodatkowo w ramach abonamentu otrzymujemy pakiety smsów do Orange oraz minuty do Orange i na stacjonarne. Użytkownicy Mobilnego Internetu w sieci Orange mogą korzystać z technologii GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSPA+ DC a także unikalnej technologii CDMA na terenach pozamiejskich. Dodatkowym bonusem we wszystkich planach taryfowych jest półroczna e-prenumerata tygodnika WPROST.

Powyżej przedstawiona oferta dostępna jest na dzień 6 kwietnia 2012 roku w sklepie internetowym sieci Orange 

Regulamin promocji Orange Free w sklepie internetowym orange.pl

Mobilny Internet w T-Mobile (Blueconnect)

W ofercie blueconnect z modemem mamy do wyboru cztery plany cenowe, od 39,90zł z limitem 2 lub 3GB do 79,90zł z limitem 15 lub 16GB. Do wyboru mamy ofertę z rabatem 50% na abonament przez 3 miesiące lub ofertę z większym limitem. T-Mobile oferuje również usługę blueconnect noc która pozwala na bezpłatny nielimitowany transfer od północy do 9 rano. Usługa jest dostępna od taryfy 49,90zł za miesięczną opłatą 9,08zł. W taryfie 59,90zł i 79,90zł ze zwiększonym limitem danych usługa blueconnect noc jest bezpłatna. Użytkownicy Mobilnego Internetu w sieci T-Mobile mogą korzystać z technologii GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSPA+ DC. Użytkownik w prezencie przy zakupie modemu Huawei E353 może otrzymać wybraną grę PC (FIFA 12, Harry Potter lub Need for Speed).

Powyżej przedstawiona oferta dostępna jest na dzień 6 kwietnia 2012 roku w sklepie internetowym sieci T-mobile 

Warunki Oferty Promocyjnej „Blueconnect 39/49/59/79 z urządzeniem – oferta specjalna

Mobilny Internet w Play (Play Online All Inclusive)

Sieć Play oferuje Internet Mobilny z modemem w 6 planach taryfowych od 15zł z limitem 0,5GB (lub 30 godzin) do 119zł z limitem 40GB. Play oferuje również usługę Nocny Transfer, która pozwala na bezpłatny i nielimitowany transfer od północy do 9 rano. Usługa dostępna jest od taryfy za 39zł w ramach miesięcznej opłaty, która wynosi od 0zł do 10zł. Sporą zaletą jest, że modem możemy otrzymać już z umową na 12 miesięcy. Użytkownicy Internetu Mobilnego w Play mogą korzystać z technologii UMTS900MHz HSPA+ oraz UMTS2100MHz HSPA+. Warto zaznaczyć, że Internet Mobilny w Play nie działa w sieciach partnerów roamingowych (Plus i Orange). W ramach abonamentu każdy użytkownik dowolnej taryfy otrzymuje usługę Pakiet Społecznościowy, która pozwala na nielimitowany dostęp do wybranych portali (Facebook i nk).

Powyżej przedstawiona oferta dostępna jest na dzień 6 kwietnia 2012 roku w sklepie internetowym sieci Play

Regulamin Oferty Promocyjnej Play Online w sprzedaży na odległość 

Mobilny Internet w Cyfrowym Polsacie (Internet dla każdego)

Cyfrowy Polsat w swojej ofercie proponuje nam 5 planów cenowych, od 29,90zł z limitem 2GB do 119,90zł z limitem 25GB. W każdej z opcji cenowej użytkownik otrzymuje 50GB darmowego transferu do wykorzystania między północą a 8 rano. Warto zaznaczyć, że Cyfrowy Polsat, jako jedyny operator nie ogranicza prędkości Internetu po wykorzystaniu limitu danych. Po wykorzystaniu limitu opłaty za transfer danych rozliczane będą według cennika, 2 gr za 1 MB w godzinach 08:00 – 24:00:00 i 1 zł za 1 GB w godzinach 00:00:01 – 07:59:59. Użytkownik w ramach usługi Limit Internet może określić maksymalną wysokość dodatkowych miesięcznych wydatków na Internet od 0zł do 100zł. Użytkownicy Internetu Mobilnego Cyfrowego Polsatu mogą korzystać z technologii UMTS900MHz HSPA+ MIMO Aero2 oraz LTE1800MHz Mobyland (za wyjątkiem planu z limitem 2GB). W Cyfrowym Polsacie każdy klient ma możliwość sprawdzenia dostępu do Internetu w ciągu 7 dni i ewentualnej rezygnacji, jeśli usługa nie spełni jego oczekiwań. Dodatkowo posiadając telewizję w Cyfrowym Polsacie możemy zyskać nawet 5 GB miesięcznie.

Powyżej przedstawiona oferta dostępna jest na dzień 6 kwietnia 2012 roku w punktach sprzedaży Cyfrowego Polsatu.

Regulamin Promocji Internet dla każdego

Podsumowanie: Jeżeli szukamy operatora, który oferuje największą liczbę GB w najniższej cenie to warto zastanowić się nad ofertą Play. Musimy pamiętać jednak o tym, że operator ten podobnie jak Cyfrowy Polsat świadczy swoje usługi w ograniczonym zasięgu. Kolejnym minusem Internetu Mobilnego w Play są zdecydowanie mniejsze prędkości maksymalne w porównaniu do innych operatorów. Najlepszy stosunek ilości GB/oferowanych prędkości/ceny i usług dodatkowych ma do zaoferowania sieć Plus. Internet w najnowocześniejszej technologii LTE znajdziemy w Cyfrowym Polsacie oraz w Plusie, więc nad ich ofertami mogą zastanowić się osoby, które potrzebują najwyższych prędkości do 100 Mb/s. Tanie modemy za 1zł w każdej taryfie oferuje T-Mobile, dodatkowo w większych miastach mamy dostęp do technologii HSPA+ DC, która pozwala na osiąganie prędkości do 42 Mb/s. Taką samą technologię oferuje Orange, ale tutaj ceny modemów są nieco wyższe, a i limity GB nie zachwycają. Każda z ofert ma swoje wady i zalety, więc warto dokładnie przeanalizować każdą z nich zanim podpiszemy umowę na wiele miesięcy.

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x