Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Przenośne dyski twarde Iomega® eGo™ BlackBelt 1TB USB, Mac Edition

Firma Iomega, będąca własnością EMC , globalny lider w systemach ochrony danych, wprowadza na polski rynek ultraodporne przenośne dyski twarde Iomega® eGo™ BlackBelt, Mac Edition, o pojemności 1 TB z technologią Drop Guard™ Xtreme. Technologia ta pozwala urządzeniom przetrwać upadek z wysokości 2,1 m, co jest wartością dwukrotnie większą niż średnia na rynku. Wykorzystane materiały tłumiące drgania i gumowe ochraniacze obudowy pozwalają przetrwać dyskom nawet w najtrudniejszych warunkach, zapewniając nieprzerwany dostęp do danych.

Nowe dyski nie wymagają dodatkowego zewnętrznego zasilania. Wystarczy podłączyć dysk do komputera za pomocą przewodu USB 2.0 lub FireWire, by móc korzystać z przestrzeni dyskowej. Użytkownicy mogą pomieścić na nich do 400.000 zdjęć, ponad 250.000 piosenek lub ponad 380 godzin filmów *.

Duża pojemność wymaga szybkiego transferu, dlatego dysk Iomega® eGo™ BlackBelt wyposażony jest w interfejs USB 2.0 zapewniający transfer danych na poziomie 480 Mbit/s i FireWire 800 pozwalający przesyłać dane z prędkością 800 Mbit/s. Urządzenie nie wymaga dodatkowego zewnętrznego zasilacza. Może współpracować zarówno z komputerami PC jak i Mac.

Dla dysków przygotowane jest darmowe oprogramowanie Iomega Protection Suite, służące do archiwizacji, ochrony antywirusowej zdjęć, filmów, muzyki i innych plików, które można pobrać z Internetu.

Iomega Protection Suite zawiera:

  • 12-miesięczną subskrypcję oprogramowania Trend Micro™ Internet Security dla PC lub Trend Micro™ Smart Surfing dla Mac.
  • Iomega QuikProtect: oprogramowanie do archiwizacji na poziomie plików na dyski twarde i sieciowe urządzenia typu NAS (do notebooków i komputerów biurkowych Windows i Mac).
  • MozyHome™ Online Backup service: internetowa usługa darmowej archiwizacji 2GB danych (nielimitowana przestrzeń na archiwum za 4,95 USD/miesiąc).  Serwis MozyHome Online pozwala odtworzyć najistotniejsze dane z dowolnego komputera z dostępem do Internetu z dowolnego miejsca na świecie.

Ceny, dostępność i gwarancja

Nowe dyski Iomega® eGo™ BlackBelt, Mac Edition (SKU 35115) dostępne będą w Polsce w  połowie lipca, w cenie 749 PLN brutto. Wszystkie dyski chronione są 3 letnią gwarancją (po rejestracji). Więcej informacji o dyskach można znaleźć na stronie www.iomega.com.

Źródło: Iomega

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x