Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Przepowiednie na rok 2011

Będzie szybciej, mobilniej, łatwiej i ładniej.  Jest co prognozować bo to jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin naszego życia.

1 Tabletomania
W tablety wierzą wydawcy prasy, programiści i młodzi amerykanie. Pomijając fakt, że założycie Facebooka powiedział, że to nie jest urządzenia mobilne, to wygląda na to, że tablet zagości na stale w naszych domach i torbach. iPad jest już oficjalnie w Polsce. Podobnie Glaxy i parę innych mniej znanych marek. W roku 2011 będzie ich prawdziwy wysyp i miejmy nadzieję, że producenci wybiorą dwie drogi rozwoju tego produktu. Z jednej strony tablety będą coraz szybsze i zaczną dorównywać parametrami netbookom a z drugiej strony pojawią się tańsze i prostsze wersje tylko do serfowania po internecie i czytania w stylu Nook Color. Wtedy nie będę się bał wyciągać tabletu w matrze.

2 Szybciej
Szybciej się da i to widać po technologiach typu LTE. Bedzięmy w trymiga pobierać muzykę, filmy i co tylko tam chcemy. Strony będą się ładować z prędkością światła jeśli tylko nasz sprzęt na to pozwoli.

3 Mobilne strony
Pojawią się mobilne wersje stron internetowych, które pozwolą z przyjemnością poruszać się po serwisie zarówno osobom korzystającym ze smartphonów jak i tabletów. Będą zdecydowanie ładniejsze i bardziej funkcjonalne od aktualnych minimalistycznych wersji mobilnych. Bez problemu wyświetlą ładne fonty, zapytają czy mogą dostosować informacje do naszej lokalizacji itp.

4 Aplikacje
Aplikacje w Polsce zagoszczą na dobre. Nie chodzi tu jedynie o aplikacje serwisów i portali bo te jak pokazuje przykład Pudelka radzą sobie już całkiem nieźle. Aplikacje zaczną wypuszczać także znane marki i korporacje. Może nawet zaczniemy, w naszym kraju, korzystać aplikacji z geolokalizacją jak np Foursquare.

Wpis pochodzi z bloga http://mobilnyinternet.blox.pl którego partnerem jest iPlus

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x