Przyszłość to All-In-One, czyli wiele technologii w jednym urządzeniu

wpis w: Technikalia | 0

Pracujesz w firmie lub na własny rachunek?
Zależy Ci na najświeższych informacjach?
Potrzebujesz stałego kontaktu z klientem?

Jeżeli przynajmniej na jedno z powyższych trzech pytań odpowiedziałeś twierdząco, oznacza to, że jesteś skazany na posiadanie co najmniej jednego notebooka lub netbooka i dwóch telefonów. Za dużo?

W pędzie

Szósta rano. Wstajesz, odruchowo parzysz kawę i pierwsza twoja czynność, to niemal rytualne sprawdzenie maila. W pośpiechu przeglądasz najnowsze informacje z branży, zerkasz na telefon służbowy, następnie rzut okiem na prywatną komórkę. Czyżby nowe wiadomości? Ubierasz się, pakujesz tony niezbędnej elektroniki, by w końcu wrzucić je do samochodu. Wyruszasz w drogę. Masz ułatwione zadanie, jeżeli droga jest krótka i kończy się w biurze. Gorzej, jeżeli jesteś przedstawicielem handlowym. Czeka Cię podróż z niemym pasażerem na drugim siedzeniu. Mowa o notebooku, ewentualnie o nieco mniejszym netbooku. Właściwie nie wiadomo co lepsze. Notebook jest duży i ciężki, ale ma większy ekran i wygodniejszą klawiaturę. Natomiast netbook wygrywa na płaszczyźnie mobilności.

A komórki? Dosłownie lewitują na zakrętach. Sztuką tajemną jest umiejętność umieszczenia w samochodzie dwóch telefonów tak, aby były w zasięgu ręki, wzroku i nie zachowywały się jak wolne atomy pozostawione samym sobie.

Co zrobić?

Oczywiście, nie musisz posiadać aż dwóch komórek. Istnieją bowiem telefony obsługujące dwie karty SIM jednocześnie. Co prawda stanowią margines rynku, są zbyt drogie i zdecydowanie odstraszają designem.

Dlaczego?
Ponieważ wielkim korporacjom oraz sieciom komórkowym niekoniecznie zależy na tym, abyś kupował jeden telefon, skoro pieniądze możesz wydać aż dwa razy.

Alternatywa

Na szczęście rynek telekomunikacyjny stale rośnie a technologia dual-SIM dla nowych producentów staje się orężem w walce z dinozaurami rynku. Modele świeżych firm zaskakują nowoczesnym designem i funkcjonalnością, przy wyjątkowo konkurencyjnych cenach. Weźmy na przykład, cieszące się dużym zainteresowaniem telefony, wchodzącej na polski rynek, marki Treecon (www.treecon.pl). Oko cieszą smukłe linie i wykończenie, którego nie powstydziłby się znany producent popularnych smartphone’ów z ogromnymi ekranami dotykowymi i jabłuszkiem z tyłu.

Zróżnicowanie

Wybór modeli jest w pełni zadowalający, ponieważ każdy jest zupełnie wyjątkowy i dostosowany do wymagań profilu danego użytkownika. W ofercie znajdują się zatem egzemplarze dedykowane ludziom biznesu, miłośnikom Internetu, multimedialnym maniakom i użytkownikom ceniącym elegancję i pragmatyczny design. Oprócz flagowej technologii dual-SIM, telefony naszpikowane są użytecznymi technologiami:

  • TV, czyli telewizja z możliwością nagrywania programu. Niczego już nie przegapisz.
  • Klawiatura QWERTY poprawiająca ergonomię użytkowania i ułatwiająca pracę z tekstem, wysyłanie maili, smsów, przeglądanie Internetu.
  • WiFi, żeby świat podróżował razem z Tobą a informacje spływały do Ciebie bez przerwy.
  • Wyświetlacz dotykowy, czyli prestiż i luksus intuicyjnej obsługi telefonu jednym palcem.
  • MP4 – ulubione wideo i muzyka zawsze z Tobą.

Wygrywa czysta ekonomia

Pracodawca planujący zakup telefonów służbowych, postąpiłby mądrze rozważając ofertę modeli, posiadających technologię dual-SIM.

Wymóg posiadania w zanadrzu telefonu służbowego, powoduje pewnego rodzaju stres oraz wzbudza niechęć u pracowników. Oczywiście, jeżeli specyfika pracy nie wymaga stałego kontaktu z szefem lub współpracownikami, wówczas, służbowy dyżur firmowego aparatu kończy się wraz z chwilą wyjścia z pracy.

Czasami bywa jednak tak, że charakter wykonywanego zawodu determinuje konieczność ciągłego trzymania ręki na pulsie. Wtedy, noszenie przy sobie dwóch telefonów nie tylko staje się koniecznością, ale również nastręcza dodatkowych problemów (nieestetycznie wyglądające, wypchane kieszenie; pokrywające się w czasie połączenia; podwójne promieniowanie). Z pewnością wygodniejszym i bardziej pragmatycznym rozwiązaniem byłoby przekazanie pracownikowi jednego aparatu, obsługującego dwie karty SIM. Tu korzyści się nie kończą. Dotychczasowy telefon staje się bowiem zbędny, więc można go na przykład sprzedać. Beneficjentem stają się tutaj obie strony: ułatwiony jest stały kontakt na poziomie firmy, natomiast pracownik czuje się doceniony i zyskuje komfort.

Ekologia w biznesie

Istotna jest również ekologia takiego właśnie rozwiązania. Brak dodatkowego telefonu, chroni nie tylko zdrowie (poprzez uniknięcie podwójnego promieniowania), ale również środowisko (jeden telefon to mniejsze zużycie prądu i mniej odpadów). Niewątpliwą zaletą jest fakt, iż modele marki Treecon, w żadnym stopniu nie odbiegają estetyką, funkcjonalnością i wyposażeniem multimedialnym od najpopularniejszych modeli obsługujących tylko jedną kartę SIM, jednocześnie zachęcając dużo niższą ceną. I to właśnie niska cena stanowi dodatkowy atut, który w dobie kurczących się budżetów, może stanowić ciężarek przeważający szalę decyzji.

Sukces w nowoczesnym biznesie zależny jest między innymi od zastosowania funkcjonalnych rozwiązań, które usprawnią działanie przedsiębiorstwa. Wspomniane technologie, oprócz wszystkich swoich walorów, dodatkowo poprawiają ergonomię pracy i nie nadwyrężają budżetu.  Powstaje więc pytanie: dlaczego w nie, nie zainwestować? Telefony z technologią dual-SIM z pewnością są takim rozwiązaniem.

Źródło: Treecon

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments