Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Qualcomm zwiększa możliwości i dokładność określania lokalizacji poprzez wykorzystanie sieci satelitarnych GPS i GLONASS

Firma Qualcomm Incorporated poinformowała dzisiaj o dostępności produktu obsługującego rosyjski system satelitarny GLONASS oraz jego unikalnej możliwości jednoczesnego korzystania z sieci GPS i GLONASS, co przełoży się na wyniki lokalizacji. Dodatkowe sygnały odbierane z rozszerzonej sieci satelitów zapewniają bardziej precyzyjne informacje o lokalizacji, co będzie mogło być wykorzystywane w wielu aplikacjach i usługach. Pierwszy telefon obsługujący system GLONASS to urządzenie MTS 945 firmy ZTE z chipsetem Qualcomm Snapdragon MSM7x30™. Obsługa obydwu sieci satelitarnych jest dostępna dzięki zastosowaniu Qualcomm Snapdragon MSM7x30 i odpowiedniego oprogramowania. Rozwiązanie to będzie dostępne również w kolejnych wybranych modelach wyposażonych w rozwiązania Snapdragon i funkcje GPS obsługiwane przez technologie firmy Qualcomm.

 

„ZTE to pierwsza firma prezentująca smartfon wyposażony w obsługę obu systemów satelitarnych – GPS i GLONASS. Przełoży się to na pełne wykorzystanie funkcji nawigacji, zintegrowanych w chipsecie Snapdragon MSM7x30 i specjalnym oprogramowaniu”, mówi Raj Talluri, wiceprezes ds. zarządzania produktami w Qualcomm. „Obsługa obydwu systemów pozycjonowania pozwala użytkownikom najnowszych telefonów ZTE na odbieranie sygnałów nawet z 55 różnych satelitów i wykorzystywanie tych danych do obliczania położenia w aplikacjach nawigacyjnych i podobnych. Takie rozwiązanie zapewnia bardziej dokładne określanie położenia w dowolnym miejscu na świecie, zwłaszcza w trudnych warunkach miejskich, w ciasnych ulicach, w pobliżu wysokich budynków — wszędzie tam gdzie dokładność bywa problematyczna”.

 

„System satelitarny GLONASS zapewnia dużą dokładność i częstą aktualizację  podczas ustalania lokalizacji”, mówi Sergey Boyev, wiceprezes Sistema.  „Jesteśmy dumni ze współpracy z Qualcomm, ZTE i MTS oraz z możliwości opracowania pierwszego urządzenia obsługującego system GLONASS dostępnego na rosyjskim rynku. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnych urządzeń obsługujących system GLONASS.”

 

„Zgodnie z naszymi szacunkami rynek urządzeń z systemem GLONASS będzie bardzo dynamicznie rósł”, mówi wiceprezes MTS i dyrektor sprzedaży Mikhail Gerchuk. „Obsługa rosyjskiego systemu nawigacji satelitarnej gwarantuje użytkownikom większą dokładność i niezawodność. Z przyjemnością oferujemy pierwsze na rynku urządzenie obsługujące system GLONASS dzięki chipsetowi Qualcomm”.

 

Źródło: Qualcomm

 

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x