Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Rozpoczyna się Off Plus Camera!

Rozpoczyna się Off Plus Camera!

Dziś rusza jeden z jeden najmłodszych międzynarodowych festiwali na świecie, który już określany przez media jest jako jeden z najbardziej prestiżowych. Tradycyjnie już w Krakowie od 12 do 21 kwietnia odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Off Plus Camera, którego już po raz kolejny sponsorem tytularnym jest operator sieci Plus.

off plus camera

Sponsor tytularny Festiwalu, operator sieci Plus, zapewnia infrastrukturę techniczną i jest dostawcą internetu LTE na potrzeby jego organizacji. Z najszybszego mobilnego internetu na świecie korzysta Biuro Festiwalowe oraz Biuro Prasowe. Na specjalnych stanowiskach testowych znajdujących się na Rynku Głównym w Krakowie działanie technologii LTE będą mogli sprawdzić również uczestnicy Festiwalu. Festiwalowe strefy WiFi LTE wyposażone są w tablety pozwalające cieszyć się zaletami tej rewolucyjnej technologii. Jej parametry są porównywalne z jakością usług oferowanych przez najlepszych dostawców połączeń stacjonarnych, co stanowi prawdziwy przełom w dziedzinie prędkości i stabilności połączenia mobilnego. Posiadając modem LTE masz dwa w jednym – to odpowiednik stałego łącza, które możesz zabrać ze sobą w podróż.

Off Plus Camera skupia się na kinie niezależnym i promocji młodych twórców i jest jednym z najbardziej wyrazistych wydarzeń filmowych w Europie Środkowej. Najważniejszą częścią krakowskiego festiwalu jest konkurs główny „Wytyczanie drogi”, w którym startują filmy początkujących reżyserów. Prócz stałych sekcji tematycznych, czyli Konkurs Polskich Filmów Fabularnych, Odkrycia, From the Gut – amerykańscy niezależni, Nadrabianie Zaległości, Konfrontacje, w tegorocznej edycji pojawią się także całkiem nowe: Kino Spod Ciemnej Gwiazdy, Black American Cinema, Kino Czasu Kryzysu, Nowe Kino Włoskie. Gośćmi specjalnymi tegorocznego Off Plus Camera będą Costa-Gavras, Josh Hartnett, Nick Moran i Stephen Dorff.

Tradycyjnie już integralną częścią festiwalu są konkursy filmów zrealizowanych telefonem komórkowym pod tytułem „Bierzcie i kręćcie”, zainspirowane analogicznym projektem Roberta Redforda z festiwalu Sundance. Najlepsze filmy każdego z konkursów wyłoni specjalnie powołane jury oraz internauci za pośrednictwem strony konkursu. W tym roku odbędzie się konkurs „filmów komórkowych” pod tytułem Podróż Do Przyszłości, który jest organizowany wspólnie z operatorem sieci Plus. Skierowany jest on do wizjonerów, którzy w trzyminutowym filmie przedstawią swoją wersję komunikacji międzyludzkiej w przyszłości, w coraz szybciej rozwijającym się wirtualnym świecie. Link do konkursu Podróż Do Przyszłości znajduje się na http://www.bierzcieikreccie.com/

Informacje o festiwalu Off Plus Camera dostępne są na stronie www.offpluscamera.com

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x