Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Ruch w sieci WWW generowany przez urządzenia mobilne

Zostały przedstawione roczne statystyki o ruchu generowanym w sieci WWW poprzez mobilne urządzania takie jak telefony komórkowe, smartfony czy MIDy, bez funkcji telefonu.

Jeśli chodzi o udział ruchu w sieci, najdynamiczniej rozwija się segment smartfonów, które z 35% w lutym 2009 roku, wzrosły do 48% w lutym bieżącego roku.

Zwykłe telefony zanotowały ruch w drugą stronę, których udział spadł z 58% do zaledwie 35%, choć w liczbach bezwzględnych wykorzystanie Internetu w tego typu urządzenia wzrosło o 31%, ale w tej samej kategorii smartfony wzrosły o blisko 200% (193%). Dynamicznie rozwijają się również MIDy, ich udział wzrósł z nieco poniżej 10%, do 17%.

Jeśli chodzi o podział na systemy operacyjne, najlepiej wypada -pod względem wykorzystania Internetu iPhone OS z udziałem na poziomie 50%.

Drugie miejsce zajmuje Android (24%), a trzecie Symbian OS z udziałem na poziomie 18% gdzie rok temu wynosił jeszcze 43%.

Oznacza to, że choć ogólnie przeglądanie sieci WWW jeżeli chodzi o telefony wzrasta, ruch generowany ze smartfonów i mobilnych urządzeniach internetowych rośnie jednak szybciej.

Z pełnym raportem można zapoznać się tutaj:

http://metrics.admob.com/2010/03/february-2010-mobile-metrics-report/

(ź)admob.com

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x