Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Samsung Apps i bada biją rekordy

5000 dostępnych aplikacji i ponad milion pobrań od początku roku 2011. Od momentu powstania platformy bada dedykowany dla niej sklep Samsung Apps notuje stały, dynamiczny rozwój – liczba aplikacji dostępnych dla polskiego użytkownika w marcu przekroczyła 5000. Polska przez cały czas znajduje się w pierwszej dziesiątce w Europie pod względem ilości pobrań. Tylko od początku tego roku polscy użytkownicy pobrali ponad milion razy aplikacje znajdujące się w sklepie Samsung Apps.

Bada to autorski system operacyjny Samsung, który funkcjonuje w smartfonach z rodziny Wave. „bada” po koreańsku oznacza „ocean” i symbolizuje ogrom możliwości, jakie roztacza przed użytkownikiem nowa platforma. Dzięki zwiększonej personalizacji, bardziej zaawansowanym funkcjom i dostępowi do rosnącej liczby aplikacji, zastosowania telefonów Wave są praktycznie nieograniczone, a każdy użytkownik może dostosować urządzenia do własnych potrzeb.

Polscy programiści, oferujący aplikacje w sklepie Samsung Apps, wielokrotnie udowodnili swoje zdolności i zaangażowanie w rozwój serwisu. Zespół Mooncoder wygrał międzynarodowy konkurs bada Developer’s Challenge na najlepszą aplikację dla systemu bada w 2010 r. Dużą popularnością cieszyła się też polska edycja tego konkursu – bada Cup, a zwycięska gra Space Hell cały czas jest jedną z najchętniej pobieranych aplikacji nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Obecnie do najpopularniejszych bezpłatnych aplikacji należą: Labirynt (symulator drewnianego labiryntu, przez który trzeba przeprowadzić kulkę, unikając dziur), Bankomaty (ułatwia znalezienie najbliższego bankomatu według miasta lub wskazań GPS) oraz TuneIn_Radio (odtwarzacz internetowych stacji radiowych).

Wśród płatnych aplikacji w Samsung Apps najpopularniejsze są: TypeWhileWalk (wyświetla w tle obraz zarejestrowany przez kamerę telefonu, dzięki temu można skupić się na pisaniu SMS-a lub maila bez ryzyka bezpośredniego kontaktu z najbliższą latarnią lub kioskiem), SensorCheckPro (umożliwia skontrolowanie poprawności pracy czujników telefonu) i Dark Glow (temat dla telefonu z ciemnym abstrakcyjnym tłem i ikonami 3D).

(ź) Samsung


Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x