Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Samsung pozazdrościł Apple’owi płatności – szykuje „własne” rozwiązania

Samsung pozazdrościł Apple’owi płatności – szykuje „własne” rozwiązania

Na wrześniowym evencie Apple’a show ukradły nowe iPhone’y, a Apple Pay zginęło gdzieś między pięcioma calami a „koncertem” U2. Kurz opadł jednak dawno temu, a płatności od Apple’a zaczynają być zauważane i… kopiowane. Oczywiście przez Samsunga.

Wszystkie niedawne wydarzenia związane z Samsungiem układają się w jedną całość.

Zaczęło się od tego, że Samsung kupił firmę LoopPay, jedną z największych firm specjalizujących się w rozwiązaniach do płatności mobilnych. To nie byle kto, a Samsung nie ma przecież w tej kwestii żadnego doświadczenia. No więc ma know-how, co dalej?

Ano rozwiązania sprzętowe. Czytnik linii papilarnych pojawił się sporo czasu temu – na targach MWC 2014, gdzie zaprezentowano Galaxy S5. Teraz pojawiają się plotki, że sensor pojawi się również w S6, w nieco większym przycisku Home.

Z kolei 1 marca wraz z najnowszą generacją swojego flagowca Samsung ma przedstawić system płatności mobilnych – przygotowany właśnie we współpracy z LoopPay.

Brzmi znajomo? Gdzie tam, Apple wcale nie było pierwsze 🙂

samsungappleplatnosci_2

Samsung pozazdrościł Apple’owi? Oczywiście – widząc, w jakim kierunku może rozwijać się ekosystem Apple’a, włącznie z Apple Watch. Ale też dostrzegł w tym ogromną szansę. Smartfony, a zwłaszcza ubieralna elektronika – stawiam na to, że Geary będą współpracowały z „Samsung Pay” – mogą w przyszłości zastąpić karty płatnicze/gotówkę. Przynajmniej w jakimś stopniu.

W końcu telefon ma się zawsze ze sobą, niedługo do grona „przedmiotów obowiązkowych” mogą dołączyć wearables – jeśli da się nimi płacić, to czemu z tego nie korzystać? I nie nosić ze sobą portfela/karty/gotówki.

I tak już spora przewaga Apple mogłaby się dodatkowo powiększyć. Jeśli Apple Pay nie miałby żadnej konkurencji, to byłby to kolejny argument za tym, by wyrwać koreańskiemu producentowi kolejnych potencjalnych klientów. Na to Samsung nie może sobie pozwolić.

samsungappleplatnosci_1

I nie tylko Samsung, a także inni producenci. Jeśli po drodze co niektórzy nie znikną z rynku…

Czas płatności mobilnych nadchodzi, a w ten segment zainwestują kolejne podmioty. Niekoniecznie producenci urządzeń – taki Google ma przecież swój Wallet. Połączenie zegarków z Android Wear i usług… nie jest wcale takie niemożliwe.

samsungappleplatnosci_th

Jeśli w płatności mobilne inwestuje dwóch największych graczy na rynku, to nie jest już pora na gdybanie i zastanawianie się. Czy to jest dobre rozwiązanie, czy to się przyjmie, co z obsługą, bla bla bla.

To jest już pytanie: kiedy to się upowszechni. I kiedy wejdą w to inni. To tylko kwestia czasu.

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x