Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Telefony Plusa: Samsung Star II – nowa gwiazda na horyzoncie

W lutym firma Samsung zaprezentowała telefon Samsung Star II – następcę modelu Samsung Star (w Polsce pod nazwą Avila). Samsung Star II zapewnia użytkownikom łatwy dostęp do internetowych serwisów społecznościowych. Dotykowy ekran telefonu i spersonalizowany interfejs użytkownika zapewniają dobry komfort i prostotę obsługi. Druga Avila dostępna jest oczywiście w ofercie sieci Plus. Z pewnością, mogą sobie na nią pozwolić użytkownicy o mniejszej zawartości portfela.

Dzięki funkcji Social Hub, rozbudowano funkcjonalność Samsung Star II o możliwość obsługi serwisów społecznościowych bezpośrednio z poziomu telefonu. Dostęp do kont na serwisach społecznościowych za pośrednictwem jednego tylko interfejsu umożliwia interakcję z rodziną i znajomymi. Telefon Samsung Star II wyposażony jest również w preinstalowane aplikacje umożliwiające dostęp do takich serwisów społecznościowych jak Facebook czy Twitter. Z kolei wbudowany komunikator oferuje użytkownikom możliwości czatowania pomiędzy wieloma platformami komunikacyjnymi, m.in. Yahoo Messenger, Talk, AIM i Facebook.

W telefonie Samsung Star II zastosowano intuicyjny interfejs TouchWiz 3.0 oferujący możliwość personalizacji, w tym dostosowanie ekranu startowego i paska z widgetami do własnych potrzeb i upodobań. Funkcja QuickType, czyli zaadoptowana na potrzeby telefonów Samsung funkcja T9 Trace, umożliwia szybsze i łatwiejsze wprowadzanie tekstu. Dzięki niej zamiast „naciskać” poszczególne wirtualne klawisze, wystarczy przesuwać palec po literach tworzących wybrane słowo. Urządzenie rozpozna je samodzielnie na podstawie obszernego słownika.

Nowością w telefonie Samsung Star II, poza ulepszonym programowaniem, są usprawnienia sprzętowe. Aparat o rozdzielczości 3,2 MPix zapewnia wysokiej jakości zdjęcia wyświetlane na dużym, trzy calowym pojemnościowym ekranie WQVGA. Teraz można również dzielić się nimi z przyjaciółmi lub udostępniać je w wybranym serwisie społecznościowym za pośrednictwem szybkiego łącza Wi-Fi.

Plusy: Zbyt wiele w stosunku do poprzedniej wersji telefonu się nie zmieniło. Na pewno na uwagę zasługuję moduł łączności WiFi, a także aparat 3,2Mpix, który robi zdjęcie zdecydowanie lepsze od Samsunga Avila.

Minusy: 3 calowy wyświetlacz w telefonie dotykowym na dzisiejsze standardy może okazać się za mały. Nadal brakuje również obsługi sieci 3G. Star II to dla mnie uboższa wersja telefonu Samsung Monte.

Wybrane opinie posiadaczy*: „Jeśli bierzemy pod uwagę że to telefon to jest ok. Denerwuje tylko niewygodna klawiatura alfanumeryczna. Lepiej używać qwerty. Jeśli bierzemy pod uwagę że to zabawka…hm to nie kupować. Mam ten fon i może być… z wyglądu, chociaż reszta też nie najgorsza. Może jednak denerwować przeglądanie witryn na wbudowanej przeglądarce. Tragedia, co chwile wyskakuje komunikat o braku pamięci. Aparat chodź bez auto focusa to daje rade nawet w kiepsko oświetlonych miejscach. Wyświetlacz dość dobrze odwzorowuje barwy i dobrze reaguje na dotyk. Dźwięk podczas rozmowy jest nie najgorszy, to samo tyczy się głośnika dźwiękowego. Przy aparacie z początku może drażnić brak fizycznego spustu aparatu, jednak z czasem przyzwyczajamy się. Powiedzmy coś o pamięci telefonu: mamy ogółem:119,652kb, z czego dla użytkownika pozostaje 25mb. A gdzie się reszta podziała???”

„Mam telefon 2 tygodnie i na razie spisuje się nieźle. Wszystko działa dobrze ale mam jedno pytanie czy ten telefon posiada kabel usb i płytkę do komputera bo ja nie tych rzeczy nie mam, a i też nie ma słuchawek:(. Ale tak ten telefonik jest zarąbisty!”

„Mam ten telefon od 3 dni i jak na razie ie narzekamWi-fi ładnie śmiga tylko ze wgrałem sobie opere bo jest lepsza. Mimo braku stabilizatora obrazu fotki są niezłe. Dotyk działa wyśmienicie nie to co w starej Avili. Dzięki systemowi i procesorowi tel działa bardzo szybko i się nie muli.”

Ceny: Star II jest dostępny w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej 449zł. W popularnym serwisie aukcyjnym możemy nabyć go już za ok. 300zł. W Plusie w taryfie Bezlik 39,90zł Star II dostępny jest za 1zł. W MixPlusie za 1zł od zobowiązania 30zł/42 doładowania.

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x