Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Sieć Plus Partnerem Generalnym Centrum Nauki Kopernik

Centrum Nauki Kopernik, jedna z najnowocześniejszych europejskich instytucji łączących popularyzację nauki i kultury, podpisało umowę partnerską z Polkomtel S.A. Na mocy umowy operator sieci Plus został Partnerem Generalnym Centrum Nauki Kopernik. Plus udostępni Centrum m.in. nowe technologie mobilne, takie jak interaktywny przewodnik, fotokody oraz nowy eksponat naukowy poświęcony telekomunikacji.

Sieć Plus w ramach współpracy przygotuje w najbliższym czasie aplikację na telefony komórkowe, która pozwoli zwiedzającym poznać bliżej najciekawsze eksponaty i uzyskać o nich dodatkowe informacje. Aplikacja „Interaktywny przewodnik” będzie wyposażona w bazę danych z możliwością wyszukiwania potrzebnych informacji. Dzięki niej zwiedzający będą mogli otrzymywać informacje o wystawach naukowych w Centrum i zasadach działania wybranych eksponatów. Aplikacja ta będzie służyć utrwaleniu zdobytej w Centrum wiedzy, ponieważ raz pobrana przez zwiedzającego będzie cały czas dostępna w jego telefonie komórkowym.

Druga z przygotowywanych nowości to fotokody. Usługa ta pozwala na prosty i szybki dostęp do treści multimedialnych przez telefon komórkowy. Fotokody w Centrum Nauki Kopernik umożliwią zwiedzającym dostęp do dodatkowych treści poprzez automatyczne przekierowanie na stronę internetową zawierającą szersze informacje o wybranych eksponatach oraz wiążących się z nimi zjawiskach naukowych. Do korzystania z fotokodów niezbędny jest telefon komórkowy z aparatem fotograficznym oraz odpowiednia aplikacja. Odczytanie fotokodu możliwe jest poprzez skierowanie na niego telefonu z uruchomioną aplikacją. W starszych telefonach należy wykonać przy zastosowaniu aplikacji zdjęcie danego fotokodu. Wszystkie informacje dostępne będą również w dedykowanym ośrodku wap.plus.pl.

Innowacyjne technologie będą dostępne dla zwiedzających Centrum w pierwszym kwartale 2011 roku. W najbliższym czasie zostanie również zaprezentowany eksponat naukowy obrazujący zasadę działania telefonii komórkowej, przygotowany wspólnie przez Centrum Nauki Kopernik i operatora sieci Plus.


Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x