Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

SmartFirma – kolejna oferta łączona od Plusa, tym razem dla biznesu

SmartFirma – kolejna oferta łączona od Plusa, tym razem dla biznesu

Sporą popularnością w Plusie cieszy się oferta SmartDOM, która jest zdecydowanie najkorzystniejszą ofertą łączoną na rynku. Jednak była ona skierowana tylko dla osób indywidualnych. Teraz jednak Plus przygotował coś dla prowadzących firmy. Podobny program, ale ze sporo większymi możliwościami – SmartFirma. Co się w nim znajduje? Szczegóły wewnątrz.

To kolejna oferta łączona od Plusa. Działa na podobnej zasadzie, co SmartDOM, tyle że jest skierowana do innej grupy odbiorców.

Na początek polecam mój wcześniejszy wpis, traktujący o programie SmartDOM – dla klientów indywidualnych:

SmartDOM – poradnik i FAQ

Najwyraźniej taki program cieszy się sporym powodzeniem.

Nie dziwię się. Konkurencja w tym segmencie dalej nie jest nawet blisko…

W przypadku firm takie rozwiązanie jest o tyle dobre, że oprócz obniżenia ceny od razu dostaje się kompletny pakiet usług. W końcu teraz przedsiębiorca zazwyczaj korzysta i z internetu, i z telefonu, podobnie jak pozostali pracownicy. Taki pakiet powoduje, że zamówienie usług jest proste. Choć jeden dostawca może być zaletą lub wadą.
Coś za coś. Jedni wolą dywersyfikację, inni nie widzą problemu, by wiązać się z Plusem przez wszystkie usługi.

smartfirmath

Więc – na czym to polega? Jak mówiłem, zasada działania jest podobna do tej z programu SmartDOM. Szczegóły są następujące.

Najpierw musi być jedna umowa bez żadnych zniżek. Może to być umowa na internet lub telefon komórkowy – zawarta wcześniej lub taka, którą dopiero zamierzamy wybrać. Progi kształtują się następująco:

smartfirma_1

Podstawową różnicą jest jednak liczba dodatkowych usług. W SmartDOMie dla klientów indywidualnych były to dwie usługi, tutaj można dobrać ich 4 na następujących zasadach:

smartfirma_2

Combo. Oprócz rabatów procentowych dostaje się złotówkowy upust na kolejne dwie usługi. Minus jednak za narzuconą w pewnym stopniu kolejność doboru usług.

Same abonamenty po obniżce oferują korzystny stosunek ceny do ilości i jakości otrzymanych pakietów 🙂

smartfirma_3

Jakby tego było mało – oprócz tego dostępny jest spory wachlarz dodatkowych usług.

smartfirma_4

Tak mi się jedna rzecz skojarzyła.

Nie zauważyliście, że Plus ostatnio bardzo zwraca uwagę na ofertę dla klientów biznesowych? Najpierw reklamy promujące przeniesienie biznesu do Plusa (nowa oferta dla firm), teraz wariant najkorzystniejszej oferty łączonej przeznaczony dla firm + pakiet wielu dodatkowych usług?

Plus roztacza wizerunek operatora przyjaznego firmom. Nie widzę takiego przekazu u innych operatorów. Inni też mają swoje oferty, ale nikt tego tak nie promuje. We wpisie dotyczącym oferty Plush pisałem, że Plus de facto nie kojarzy się z niczym. A teraz odnoszę wrażenie, że właśnie Plus chce kojarzyć się jako operator dla klientów biznesowych.

I wie co robi. Plush w porównaniu do takich działań jest ofertą kompletnie bez przyszłości. Serio.

Można mówić, że oferta Plusa ma sporo wad (bo ma – są segmenty, w których nie jest ani trochę konkurencyjna), ale są też opcje sprzedające się dobrze i unikalne na rynku. Podobnie jak pakiet smartFIRMA – oprócz zniżek na usługi stricte telekomunikacyjne oferowany jest spory pakiet usług dodatkowych. Na pierwszy rzut oka kompletnie niezwiązanych z telco.

smartfirma_5

Być może to, co powiem, uznacie za zbyt śmiałą tezę, w dodatku bez żadnego pokrycia.

ALE.

Wydaje mi się, że to jest właśnie kierunek, w którym podąży Plus. Usługi łączone i (opcjonalnie) mobilny internet. Nie prepaid i abonamenty głosowe, które bez programu SmartDOM odstają od konkurencji (choć z tym programem są w bardzo atrakcyjnej cenie.). I jakoś Plus nie kwapi się specjalnie do polepszenia tych ofert.

Konkurencja też angażuje się w obszary, które dotychczas wydawały być się poza kompetencjami operatorów. Teraz w salonach można założyć konto bankowe, co niegdyś nie było do pomyślenia. Tak samo i tutaj: w pakiecie można wykupić np. pakiet monitoringu czy usługę „zarządzania flotą samochodową”, a później i usługi księgowe. Przyznam się, że może mam o tym średnie pojęcie, jednak parę lat temu nikt się chyba nie spodziewał, że takie rzeczy będzie można zamówić w tym samym miejscu, gdzieś przy okazji kupna doładowania do telefonu.

smartfirma_6


Oferta łączona jest mocną stroną Plusa, podobnie jak usługi internetowe (choć przy takiej promocji „LTE” można się było spodziewać lepszych wyników). A że klienci biznesowi to raczej nie są ludzie, którzy chcą się babrać w dodatkowych zobowiązaniach w różnych miejscach, ta oferta może do nich trafić.

Do operatora zaś trafi miesięcznie konkretna suma pieniędzy. W zamian przedsiębiorca dostanie pakiet usług, który po prostu działa. I wszystko w ramach jednej umowy. Win-win.

Zaprezentowany przez Plusa program jest czymś, co bardzo mocno wyróżnia go wśród konkurencji i daje sporą przewagę względem innych operatorów. I może dzięki niemu zgarnąć sporo klientów.

Obie strony odnoszą korzyści. Jak w każdym dobrze prowadzonym biznesie 🙂

Zamów pakiet w programie smartFIRMA w sklepie internetowym Plusa!

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x