Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Sony Ericsson podejmuje w Polsce współpracę ze stacją telewizyjną AXN i z portalem NK

Firma Sony Ericsson ogłosiła dziś, że rozpoczęła innowacyjną współpracę ze stacją telewizyjną AXN – prezentującą programy rozrywkowe, sensacyjne i przygodowe – a także z najpopularniejszym serwisem społecznościowym w Polsce – portalem NK (znanym wcześniej jako Nasza Klasa). Wiadomość ta przekazywana jest dziś w związku z pierwszą wizytą Prezesa & CEO Sony Ericsson, Berta Nordberga, w Warszawie i w Polsce, od czasu objęcia przez niego stanowiska prezesa firmy. Współpraca z AXN i NK oraz wizyta Berta Nordberga podkreślają znaczenie polskiego rynku dla Sony Ericsson i rolę Polski we wzmacnianiu pozycji Sony Ericsson w segmencie smartphonów.

Bert Nordberg, Prezes & CEO Sony Ericsson, powiedział: „Nasza globalna strategia zaowocowała przywróceniem spółce rentowności, a po zwieńczonym sukcesem wprowadzeniu na rynek telefonu Xperia™ X10, a także X10 mini i X10 mini pro, wracamy na obrany kurs. Polska jest ważnym rynkiem dla Sony Ericsson, a zatem dokładamy starań, aby utrzymać na nim naszą pozycję i oferować tu najnowsze zdobycze technologii z dziedziny komunikacji i rozrywki. Nasza współpraca z telewizją AXN oraz z portalem NK z pewnością wzmocni to zaangażowanie.”

Współpraca z AXN dotyczyć będzie najpopularniejszych programów tej stacji, w tym seriali takich jak “Układy” i “Wołanie o pomoc”, a także własnych programów AXN – m.in. “Splash” i “Zoom”, które dostępne będą na telefonach Sony Ericsson Xperia™ X10, X10 mini, X10 mini pro oraz X8 za pośrednictwem aplikacji AXN Player. Korzystając z potężnych możliwości multimedialnych telefonów z rodziny Sony Ericsson Xperia™ ich użytkownicy będą mogli cieszyć się programami w świetnej jakości i przy wysokich prędkościach transmisji. Aplikacja AXN Player umożliwia także sprawdzanie wiadomości AXN, blogów oraz programu telewizyjnego AXN. Użytkownicy mają również możliwość ustawiania powiadomień, które będą przypominały im o rozpoczynaniu się ich ulubionych programów telewizyjnych.

“AXN to jedna z najciekawszych stacji telewizyjnych w Polsce i cieszymy się bardzo, że możemy rozszerzyć jej zasięg na platformę komórkową Sony Ericsson”, powiedział Eddie Nelson, General Manager, SPT Networks Central Europe.

Sony Ericsson ogłasza rozszerzenie długofalowej współpracy z NK na współpracę o charakterze strategicznym, co przejawia się rozszerzeniem wtyczki NK na całą rodzinę telefonów Xperia™. W istocie, wspólne działanie obu firm miało już miejsce wcześniej, kiedy to z telefonem X10 mini zintegrowano wtyczkę NK umożliwiającą użytkownikom łączenie się z przyjaciółmi z tego serwisu za pośrednictwem telefonów.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że podjęliśmy długofalową współpracę, aby oferować najlepsze doświadczenie mobilne użytkownikom NK, a także, oczywiście, klientom Sony Ericsson. Dzięki naszej współpracy użytkownicy NK mogą łączyć się ze sobą z każdego miejsca, jeśli tylko mają przy sobie urządzenie Sony Ericsson Xperia™ – powiedział Michał Pawlik, Marketing Manager, NK.

Hervé Fontaine, Head of Region CEEMEA, Sony Ericsson, powiedział: „Nasi klienci stale poszukują telefonów, które pozwolą im wzbogacać komunikację i cieszyć się nią z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie. Mówiąc to, jestem dumny, że możemy ogłosić podjęcie bliskiej współpracy w dziedzinie rozrywki – z portalem NK oraz ze stacją telewizyjną AXN. Umowy te podkreślają nasze zaangażowanie w strategię „komunikacji i rozrywki”.

Na polskim rynku, jednym z najważniejszych w Europie dla Sony Ericsson, aktualnie dostępne są trzy telefony z linii Xperia™ (X10, X10 mini i X10 mini pro), a telefon X8 wkrótce pojawi się w sprzedaży.

Źródło: Sony Ericsson


Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x