Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Sony Ericsson uruchamia Xperia Studio

Sony Ericsson uruchomił rozrywkową platformę online – Xperia™ Studio. Platforma ta adresowana jest do artystów i osób kreatywnych, tworzących niesamowite, inspirujące materiały, którymi teraz będą mogli dzielić się z fanami produktów Sony Ericsson. Inicjatywa ta odzwierciedla zaangażowanie Sony Ericsson we współpracę z użytkownikami smartfonów poprzez zachęcanie ich do odkrywania zupełnie nowych możliwości rodziny Xperia™.


Przetworzona Rzeczywistość:

Powołane przez Sony Ericsson Xperia™ Studio zaprosiło do współpracy osoby twórcze, pochodzące z różnych krajów i środowisk intelektualnych – od artystów z Danii po astrofizyków z Nowego Jorku – po to, aby przekonać się gdzie znajdują się granice wykorzystania smartfonów Xperia™ oraz jak można „przetworzyć rzeczywistość”. Materiały znajdujące się na platformie będą regularnie aktualizowane przez rosnące grono osób współpracujących.

Zacieranie granic pomiędzy rozrywką, technologią a komunikacją:

W pierwszej fazie zadaniem uczestników projektu było stworzenie niecodziennych, interesujących materiałów przy wykorzystaniu smartfonów Xperia™ – np. miotającej ogniem lampy błyskowej w aparacie fotograficznym, spojrzenie na wszechświat gołym okiem, uchwycenie idealnej fali, stworzenie utworu złożonego z dźwięków otaczających Paryż czy ostatni – uchwycenie trików zespołu BMX z Brooklynu. Do każdego z projektów powstała dokumentacja video, którą można obejrzeć na platformie Xperia™ Studio.

Osoby zaproszone do współpracy:

Projekt odzwierciedla innowacyjnego ducha marki Sony Ericsson, która nieustannie dąży do zacierania granic pomiędzy rozrywką, technologią a komunikacją. Do pierwszej grupy uczestników projektu Sony Ericsson Xperia™ Studio dołączyli:

• Illutron, interaktywne studio artystyczne z Kopenhagi
• Dr. Joshua Peek, Hubble Fellow i astrofizyk z Columbia University, NYC
• Ed Sloane, doświadczony surfer i pionier fotografii surfingowej ze stanu Victoria w Australia
• Annabel Linquist – artysta i muzyk z Nowego Jorku
• Torey Kish – entuzjasta sportów ekstremalnych z Brooklynu

Źródło: Sony Ericsson

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x