Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Sony Ericsson Xperia PLAY wchodzi na rynek z ponad 60 grami

Sony Ericsson Xperia™ PLAY, pierwszy smartfon z certyfikatem PlayStation®, jest teraz w sprzedaży w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Austrii, Szwajcarii, Szwecji, Norwegii, Danii, Rosji, Hong Kongu oraz na Tajwanie, a w ciągu następnych dwóch tygodni będzie dostępny dodatkowo na sześciu kolejnych rynkach, także w Polsce. Smartfon Xperia™ PLAY wprowadza ponad 60 gier od największych w branży twórców treści multimedialnych, takich jak Sony Computer Entertainment, Gameloft, Electronic Arts oraz Glu Mobile. Pula gier dostępnych do pobrania już w momencie wprowadzenia telefonu na rynek stanowi połączenie oryginalnych tytułów PlayStation® oraz znanych tytułów 3D z popularnymi grami integrującymi świat fikcyjny z życiem codziennym. Wszystkie te gry są optymalnie dostosowane do unikalnego padu do gier i w pełni wykorzystują potencjał graficzny i możliwości kontrolerów Xperia™ PLAY.

 

Sony Ericsson nawiązał współpracę z ponad dwudziestoma twórcami oprogramowania – od dużych wydawców do niezależnych autorów, tj. od firm opracowujących oprogramowanie middleware, takich jak Havoc i Unity, do niezależnych programistów tworzących na platformie Android. A wszystko to, aby zapewnić stały dopływ nowych tytułów dla telefonu Xperia™ PLAY. Oto niektóre z najciekawszych:

 

 • Assassins Creed Altair’s Chronicles HD – gra z największą ilością licencji – z wartką akcją, zagadkami i działaniami „po kryjomu”, osadzona na Bliskim Wschodzie w czasach krucjat.
 • Need for Speed – usiądź za kierownicą najszybszych, najnowocześniejszych i posiadających największą moc silnika samochodów na świecie. Jedna z licencjonowanych gier video, które osiągnęły największy sukces w historii.
 • Tom Clancy’s Splinter Cell – najnowszy odcinek jednej z najważniejszych wśród licencjonowanych gier. Specjalne jednostki operacyjne oraz renegat Sam Fisher powracają, aby walczyć ze skorumpowaną agencją wywiadowczą.
 • Dungeon Defenders Second Wave – zapierająca dech w piersiach grafika, intensywne granie i wyłączność dla telefonu Xperia PLAY.
 • Gun Bros – wybierz broń i dołącz do bohaterów z drużyny „Freakishly Rugged” – Percy’ego i Francis Gun – którym pomagają przerażające stwory z obcych galaktyk.
 • Galaxy on Fire 2 – pozwól sobie na ucieczkę w kosmos i zanurz się na wiele godzin w grze z obłędną grafiką, która pozwala zgłębiać tajniki przestrzeni kosmicznej.
 • Guns ‘n’ Glory – kierujesz gangiem bandytów w tej popularnej i nagradzanej grze typu “casual game”, tj. integrującej świat gry z życiem codziennym w wybranym miejscu i czasie – tutaj twórcy posłużyli się zabawnym światem westernu; w grze występuje motyw obrony oblężonej twierdzy.
 • Worms – wyślij pluton swoich “robaczków” do walki, w tej nagradzanej strategicznej trze turowej (TBS).
 • Zenonia 2 – The lost memories – klasyczna i popularna gra RPG. Liczne wyprawy ubrane w epicką fabułę.
 • Backstab – epicka gra przygodowa rozgrywana w trzeciej osobie, w której można znaleźć dużo walk na miecze oraz innych dynamicznych potyczek. Gra wejdzie na rynek 14 kwietnia, wyłącznie dla telefonu Xperia™ PLAY.
 • N.O.V.A.2 – niesamowita grafika i intensywne doznania gry dla wielu graczy. Ta „strzelanka” rozgrywana w pierwszej osobie debiutuje w systemie Android wyłącznie dla telefonu Xperia™ PLAY.

 

 

Dodatkowo, firma Sony Ericsson ma przyjemność potwierdzić, że Asphalt 6 – najnowszy odcinek jednej z wiodących i najlepiej sprzedających się gier wyścigowych, dostępny będzie bez opłat wyłącznie na telefonie Xperia™ PLAY.

 

Gry można pobierać za pośrednictwem aplikacji “Xperia™ PLAY launcher która uruchamia się automatycznie po wysunięciu pada do gier w smartfonie.

Aplikacja “Xperia™ PLAY launcher” poleca gry i umożliwia odbiorcom wyszukiwanie najlepszych tytułów, optymalnie przystosowanych do telefonu Xperia™ PLAY na platformie Android.

Istnieje także cała gama oryginalnych gier z certyfikatem PlayStation® dostępnych przy wprowadzeniu telefonu do sprzedaży (na początek tylko na wybranych rynkach). Wśród nich znajduje się uprzednio zainstalowana gra „PS One classic Crash Bandicoot®* oraz pięć innych oryginalnych gier PlayStation® do pobrania za pomocą aplikacji PlayStation® Pocket na telefonie Xperia™ PLAY.

 • Cool Boarders 2 – Czas znów chwycić deskę do snowboardu i sunąć przez śnieg na 16 trasach wyścigowych do intensywnej jazdy.
 • Destruction Derby – Prawdziwa samochodowa jatka. Zapnij pasy i rozpocznij szaloną jazdę z rozbijaniem samochodów – na pewno wyślesz swoich przeciwników na złom zanim oni zdążą to zrobić tobie!
 • Jumping Jack Flash – Zupełnie inna gra platformowa w pierwszej osobie. Przeskakuj w obrębie sześciu kolorowych światów, z królikiem-robotem w kokpicie, ścigając złego międzygalaktycznego developera nieruchomości Barona Aloha.
 • MediEvil™ – Zostałeś wskrzeszony po stu latach i powracasz, aby pokonać czarodzieja Zaroka. Jako prawdopodobnie najbardziej niepozorny bohater na świecie, wyprawiasz się znów, aby ocalić swoją krainę i być może uda ci się to – po raz pierwszy.
 • Syphon Filter™ – Stań się Gabe’m Loganem: ekspertem wojennym do spraw walk partyzanckich – człowiekiem, który wyrusza na osobistą krucjatę, aby rozbić międzynarodową siatkę terrorystyczną i wyeliminować śmiercionośnego wirusa.

Cały czas będzie pojawiało się jeszcze więcej gier firmowanych przez Sony Computer Entertainment dla telefonu Xperia™ PLAY.

Dominic Neil-Dwyer, Head of Market Development w Sony Ericsson powiedział: „Wspaniale jest móc wreszcie przekazać telefon Xperia™ PLAY do rąk odbiorców. To dopiero początek, a przyszłość jest ekscytująca. Tworzymy ją dzięki zainteresowaniu i wsparciu, jakie otrzymujemy od branży związanej z grami. W najbliższych miesiącach telefon Xperia™ PLAY będzie otrzymywał stały, świeży dopływ innowacyjnych treści multimedialnych.”

 

Smartfon Xperia™ PLAY, począwszy od dziś i w ciągu najbliższych dwóch tygodni, zostanie wprowadzony na rynek w następujących krajach: Wielka Brytania, Niemcy, Austria, Hiszpania, Francja, Szwecja, Norwegia, Dania, Finlandia, Holandia, Szwajcaria, Singapur, Tajwan, Hong Kong, Rosja, Indie i Portugalia.

 

Jak zostało ogłoszone na konferencji Mobile World Congress, telefon Xperia™ PLAY trafi do sklepów na amerykańskim rynku jeszcze tej wiosny, przy współpracy z Verizon Wireless.

 

W Polsce telefon będzie dostępny pod koniec kwietnia, początek maja.

 

Dodatek: gry dostępne w pierwszym tygodniu sprzedaży:

Bruce Lee Dragon Warrior from Digital Legends (pre-installed)

FIFA 2010 from EA Mobile (pre-installed**)

Sims 3 from EA Mobile (pre-installed**)

Star Battalion from Gameloft (pre-installed**)

Tetris from EA mobile (pre-installed**)

Asphalt 6 from Gameloft (free to download)

Dungeon Defenders: Second Wave from Trendy Entertainment

Galaxy on Fire 2 from Fishlabs

Assassins Creed from Gameloft

Need for Speed SHIFT from  EA Mobile

Worms from EA Mobile

Nova 2 from Gameloft

Modern Combat Black Pegasus from Gameloft

Guns n Glory from Handygames

Reckless Racing from Polarbit

Real Football 2011from Gameloft

Gun Bros from Glu Mobile

Racer Luma from Arcade/Unity

Cordy from SilverTree Media

Aporkalypse from Handygames

Brothers in Arms Global Front from Gameloft

Guerrilla Bob from Angry Mob Games/Unity

Let’s Golf 2 from Gameloft

Zenonia 2 from Gamevil

Cyberlords from Handygames

Guitar Hero™ Warriors of Rock Mobile from Glu Mobile

Age of Zombies from Halfbrick Studios

Spectral Souls from HyperDevBox Japan

Splinter Cell Conviction from Gameloft

Air Attack from Art in Games/Unity

Armageddon Squadron from Polarbit

Uno from Gameloft

InfeCCt from Handygames

Spiderman total Mayhem from Gameloft

Millionaire City from Digital Chocolate

Avatar from Gameloft

Raging Thunder 2from Polarbit

Homerun Battle 3D from Com2us Games

Aftermath XHD from Jakyl

I Must Run from GameLion

Baseball Superstars 2011from Gamevil

Ground Effect Pro from Jakyl

ZeNonia from Gamevil

Super KO Boxing  2 from Glu Mobile

Farm Story from Team Lava

Wave Blazer from Polarbit

Soccer Superstars from Gamevil

Battle Bears from Skyvu

Tower Blocks New York from Digital Chocolate

Super Dynamite Fishing from Handygames

Iron Sight from Polarbit

Toonwarz from Polarbit

Restaurant Story from Team Lava

Escape from AMA

Raving Babies from AMA

Bakery Story from Team Lava

Denki Blocks! Deluxe from Jakyl

Rollercoaster Rush from Digital Chocolate

Oryginalne gry PlayStation:

Crash Bandicoot® from Sony Computer Entertainment Inc.

Cool Boarders 2 from Sony Computer Entertainment Inc.

Destruction Derby from Sony Computer Entertainment Inc.

Jumping Jack Flash from Sony Computer Entertainment Inc.

MediEvil™ from Sony Computer Entertainment Inc.

Syphon Filter™ from Sony Computer Entertainment

 

* We Francji na telefonie Xperia™ PLAY zainstalowana będzie aplikacja Syphon Filter™

 

** Dobór wcześniej zainstalowanych gier może różnić się w zależności od kraju

 

Źródło: Sony Ericsson

 

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x