Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Sony Xperia Z – Test

Sony Xperia Z – Test

Sony Xperia Z to flagowy smartfon japońskiego producenta. Telefon wyposażono w 5-calowy wyświetlacz (Reality Display) Full HD o rozdzielczości 1080p, czterordzeniowy procesor Snapdragon S4 Pro o częstotliwości taktowania 1.5 GHz,wspomagany przez grafiką Adreno 320, 2 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia za pomocą kart microSD (do 32 GB). Aparat fotograficzny z funkcją „fast capture” o rozdzielczości 13 megapikseli oraz standard przesyłu danych 4G LTE. Niezwykła ostrość i jasność wyświetlacza Reality Display w smartfonie Xperia Z, zasilanym Mobile BRAVIA Engine 2, jest wynikiem przeniesienia na smartfon wieloletniego doświadczenia firmy Sony w produkcji telewizorów… Dzięki temu wrażenia odbiorców z oglądania treści multimedialnych przy super jasnym i wyraźnym obrazie będą dogłębne. Smartfon Xperia Z posiada te same możliwości, co kamery cyfrowe Sony. Zastosowano w nim czujnik obrazu Exmor RS for mobile, czyli pierwszy czujnik obrazu z technologią video HDR (High Dynamic Range), jaki pojawił się w smartfonie. Technologia HDR zapewnia doskonałą ostrość obrazu nawet przy rejestrowaniu obrazu pod intensywne światło, tak aby użytkownicy mogli wykonywać bardzo ostre zdjęcia i tworzyć filmy video w każdych warunkach.

Xperia Z posiada również tryb baterii STAMINA, który może przedłużyć czas trybu czuwania nawet czterokrotnie i więcej, dzięki automatycznemu wyłączaniu aplikacji zużywających baterię gdy ekran jest wyłączony, a następnie przywracaniu ich ponownie, kiedy ekran jest znów włączony.

Kluczowe funkcje Xperia Z

  • Wyświetlacz Reality Display Full HD, o przekątnej 5 cali, 1080 x 1920p, z technologią Mobile BRAVIA Engine 2,
  • Aparat fotograficzny o rozdzielczości 13 megapikseli, z funkcją fast capture, z czujnikiem obrazu Exmor RS™ for mobile, funkcją video HDR i najwyższej klasy automatyczną redukcją szumów, by bez wysiłku i w każdych warunkach wykonywać zdjęcia o nadzwyczajnej ostrości i tworzyć filmy video,
  • Odporność na kurz i wodę (normy IP55 i IP57). Posiada wyświetlacz z hartowanego szkła,
  • Procesor o taktowaniu 1,5 GHz klasy Snapdragon S4, typu asynchronous quad-core, z pamięcią 2GB RAM,
  • Tryb działania baterii STAMINA co najmniej czterokrotnie wydłużający czas działania smartfona w trybie czuwania.

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x