Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Sony Xperia Z4 i jej wyniki w GeekBench!

Sony Xperia Z4 i jej wyniki w GeekBench!

To już kolejny z nadchodzących flagowców, o którym możemy usłyszeć na jakiś czas przed premierą.

Co prawda nie mamy jego żadnych zdjęć, ale wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że kolejna Xperia z linii Z nie zmieni się zanadto w designie w stosunku do poprzedników. Za to na prawdę ciekawie jest pod maską tego urządzenia.

Niemal wszystko o specyfikacji Z4 widnieje na jednym z testów wydajnościowych wykonanych za pomocą programu GeekBench.

Ciekawostką jest zastosowany w tym „kombajnie” procesor Snapdragon 810, który został wykonany w technologii big.LITTLE. Układ ten ma 4 rdzenie Cortex A53 o taktowaniu 1,55 GHz oraz 4 rdzenie Cortex A57s o taktowaniu dochodzącym do 2 GHz. Podczas zwykłego użytkowania telefon wykorzystuje słabsze rdzenie, natomiast przy bardziej zaawansowanych czynnościach oprogramowanie automatycznie włączy wszystkie 8 rdzeni.

W telefonie został zamontowany potężny układ graficzny Adreno 430, który jak zapowiada producent jest aż o 30% wydajniejszy od poprzednika, czyli Adreno 420. Za sprawne działanie telefonu również odpowiadać będzie 3 GB kość pamięci RAM.

Całość działa pod kontrolą najnowszego Androida Lollipop o oznaczeniu 5.0.2.

  gsmarena_001
Jeszcze jedną ciekawostką jest to, że prawdopodobnie Sony wypuści na rynek Xperię Z4 w dwóch wersjach. Jedna z nich ma zostać wyposażona w ekran FullHD, natomiast druga w QHD. Specyfikacja techniczna poza zastosowanymi wyświetlaczami nie zmieni się i prawdopodobnie obie wersję będą mieć 21 Mpix aparat.

Data premiery, ani cena nie są jeszcze znane. Chociaż, według mnie premiera odbędzie się na przełomie marca i kwietnia, a cena w naszym kraju osiągnie pułap blisko 3000 złotych.

Są z nami jacyś zainteresowani najnowszym flagowcem Sony? 🙂

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x