Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Sprzedaż Polkomtela

Sprzedaż Polkomtela ma zakończyć się w I poł. 2011, KGHM chce inwestować.

Proces sprzedaży operatora sieci Plus, Polkomtela, przez dotychczasowych akcjonariuszy ma zakończyć się do końca I połowy 2011 roku. Pozyskane w ten sposób pieniądze KGHM chciałby wykorzystać na  inwestycję w biznes wydobywczy i energetyczny,wynika z wypowiedzi prezesa spółki,Herberta Wirtha.

„Potencjalnych inwestorów, takich którzy przyszli i powiedzieli, że my to chętnie kupimy to nie mamy, a przynajmniej nie jest mi to znane. Jednak takich którzy mogliby być zainteresowani znamy: to wszyscy europejscy i azjatyccy inwestorzy branżowi i fundusze inwestycyjne. Chcemy zakończyć ten proces w I półroczu 2011″ – powiedział Wirth.

Dodał, że najlepiej żeby to był inwestor strategiczny, który „będzie widział w spółce potencjał wzrostowy”.

„A my chcielibyśmy za to otrzymać godziwą wartość za Polkomtela. Jako prezes KGHM nie jestem za bardzo zainteresowany IPO” – zaznaczył Wirth, który nie określił oczekiwań cenowych za pakiet Polkomtela.

„Mam nadzieję, że nasi akcjonariusze zgodzą się, aby KGHM był globalny. Dlatego chcielibyśmy wykorzystać pozyskane w ten sposób pieniądze na projekty związane z core businessem i naszą 'drugą nogą’ – energetyką. Mamy pomysły na 2011 jak je wykorzystać. Będziemy apelowali o to do akcjonariuszy” – zaznaczył Wirth.

W kwestii inwestycji w sektor wydobywczy, prezes KGHM powiedział, że „otwartą kwestią jest czy nowe aktywa kupione byłyby po godziwej cenie przy aktualnych poziomach surowców”.

„Jest możliwość kupna, ale z wykorzystaniem zabezpieczenia i to nasi hedgingowcy zrobią. Obecnie nie planujemy inwestycji węgiel, ale gdyby pojawiła się możliwość atrakcyjnej transakcji to rozważymy. Jednak generalnie w tej kwestii mówię nie” – zaznaczył prezes medziowego koncernu.

Narastająco w I-III kw. 2010 roku spółka miała 3244,22 mln zł jednostkowego zysku netto wobec 1854,83 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 11191,81 mln zł wobec 7735,70 mln zł.

Z Informacji jakie podała KGHM wynika,że potencjalnymi nabywcami Plusa mogą być inwestorzy branżowi,strategiczni,oraz finansowi.Jedynie przedstawiciele Orascom Telecom, największego arabskiego operatora telekomunikacyjnego przyznali oficjalni, że są zainteresowani przejęciem Polkomtela.

(ź)bankier.pl

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x