Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Strony należące do Fundacji Symbian zostaną zamknięte w Grudniu

Na stronach deweloperskich Symbian Foundation ogłoszono plany zamknięcia witryn należących do fundacji. To część procesu związanego ze zmianą jej profilu.

Strony należące do fundacji zostaną zamknięte już 17 grudnia. Jest to związane z wcześniej zapowiedzianymi zmianami w rozwoju Symbiana.

Nokia, właściciel systemu, zadecydowała, że Symbian Foundation zostanie ograniczone do roli ciała odpowiedzialnego za licencjonowanie oprogramowania i własności intelektualnych – takich jak na przykład znak handlowy.

W związku z tym faktem zostaną usunięte strony internetowe należące do fundacji, zaś materiały obecnie na nich dostępne zostaną przeniesione na nośniki DVD i USB. Będzie je można otrzymać po zwróceniu się do fundacji, ale dopiero po 31 stycznia 2011 roku.

Pełna lista witryn, które zostaną usunięte, dostępna jest na stronach Symbian Foudnation. Przypomnijmy, że Nokia nabyła Symbiana dwa lata temu. System jest nadal najpopularniejszym systemem mobilnym, jednak od niedawna najszybszy wzrost notuje oprogramowanie firmy Google. Obecnie Nokia wiele nadziei wiąże z rozwijanym na bazie Linuksa systemem MeeGo. Jego premiera będzie miała miejsce najprawdopodobniej w przyszłym roku.

(ź)dobreprogramy

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x