Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Superpłaski telefon Nokia X3-02 typu „Touch and Type”

Firma Nokia zaprezentowała dziś model Nokia X3-02. Oprócz superpłaskiej konstrukcji telefon  wyróżnia wyjątkowa kombinacja dotykowego ekranu i pełnej, 12-przyciskowej klawiatury telefonicznej. Jest to pierwszy telefon Nokia typu „Touch and Type” (dotknij i pisz), który umożliwia nawigowanie zarówno za pomocą ekranu dotykowego, jak i klasycznej klawiatury telefonicznej. Nokia X3-02 pojawi się w sklepach jeszcze w trzecim kwartale br. w cenie 125 Euro bez podatków i dopłat.

„Innowacyjność to cecha, która wyróżnia nie tylko produkty z najwyższej półki, czego dowodem jest Nokia X3-02. Model ten to doskonały przykład nowej wartości dla konsumentów, dostępnej w niższym pułapie cenowym” – mówi Mary McDowell, Executive Vice President w dziale Mobile Phones firmy Nokia.

„Nokia X3-02 łączy zalety ekranu dotykowego i klawiatury telefonicznej. Zaoferowaliśmy użytkownikom większy ekran z przejrzystymi ikonami, menu i tekstem oraz zachowaliśmy najważniejsze klawisze, takie jak czerwona i zielona słuchawka oraz klawisze do słuchania muzyki czy wysyłania SMS-ów” — dodaje Mary McDowell.

Rozwiązanie „Touch and Type” w modelu Nokia X3-02 daje możliwość pisania na klawiaturze, co sprawdza się idealnie w przypadku SMS-ów i sieci społecznościowych, wymagających szybkiego i częstego wpisywania tekstu. Z kolei obsługa dotykowa jest bardzo komfortowa podczas korzystania z takich funkcji, jak ustawianie alarmów czy płynne przeglądanie i sterowanie aplikacjami, np. odtwarzaczem muzyki czy grami.

„Z naszych badań wynika, że konsumenci, którzy przez lata wyćwiczyli umiejętność szybkiego pisania jedną ręką na klawiaturze telefonu, chcą pozostać przy tej metodzie wprowadzania tekstu, a jednocześnie korzystać z zalet ekranu dotykowego” — mówi Mary McDowell.

Nokia X3-02 to jeden z najbardziej płaskich telefonów firmy. Jego nowoczesna konstrukcja o grubości 9,6 mm grubości sprawia, że urządzenie łatwo mieści się w torebce lub kieszeni. Model, w obudowie z elementami ze szczotkowanego aluminium, dostępny będzie w pięciu modnych kolorach.

Pomimo niewielkich rozmiarów Nokia X3-02 wyposażona jest w szereg funkcji, takich jak łączność 3G i WLAN, odtwarzacz muzyki i radio FM. Fani fotografii i sieci społecznościowych docenią także aparat o rozdzielczości 5 Mpix z czterokrotnym zoomem cyfrowym, którym można robić zdjęcia i nagrywać video. Pamięć telefonu można rozszerzyć do 16GB. Ponadto dzięki Nokia Messaging użytkownicy mogą odbierać bezpośrednio w telefonie wiadomości e-mail i czatu nie tylko z Ovi Mail, ale i innych ulubionych usług konsumenckich.

Nokia X3-02 oferuje klawisze dedykowane do muzyki i przesyłania wiadomości, które dają szybki dostęp do usług Ovi, w tym aplikacji społecznościowych i rozrywkowych. Z kolei ekran dotykowy przeniesie nas do świata Internetu i wielu usług, w tym do tysięcy aplikacji z Ovi Sklepu.

Miłośnicy muzyki, oprócz wbudowanego głośnika telefonu Nokia X3-02, mogą skorzystać także z lekkiego, kieszonkowego głośnika MD-11 o świetnej jakości dźwięku. Nokia MD-11 będzie  dostępna w sklepach w cenie 20 euro, bez podatków i dopłat.

Źródło: Nokia

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x