Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Symbian zniknie za 2 lata

Przedstawiciel Nokii na rynek azjatycki, D. Shivakumar, zdradził szczegóły dotyczące przyszłości firmy i rozwoju systemów dla smartfonów.

Shivakumar w wywiadzie dla The Economic Times zapowiedział, że jego firma zacznie wycofywać się z Symbiana mniej więcej za dwa lata. Jednocześnie podkreślił, że Nokia nie porzuca Symbiana, ale nadszedł czas, aby przejść do nowego systemu operacyjnego.

Chodzi tutaj o rozwijany przez Nokię i Intela MeeGo, a także Windows Phone 7. Co ciekawe, firma z Finlandii planuje w tym roku wprowadzić na rynek 40-50 nowych modeli telefonów, z czego 20 (głównie smartfony) będzie korzystało z Symbiana. Możliwe, że na rynku azjatyckim odejście od Symbiana będzie przebiegać wolniej, niż w Europie.

Jeśli chodzi o system Microsoftu, to zdaniem Shivakumara zostanie on wprowadzony do smartfonów Nokii najwcześniej za 12 miesięcy. Według poprzednich informacji, fińska firma miała wprowadzić pierwsze telefony z Windows Phone 7 jeszcze w tym roku. Umowę o 5-letniej współpracy Nokia i Microsoft podpisali w pierwszej połowie lutego. Według niepotwierdzonych informacji, w zamian za produkcję smartfonów z Windows Phone 7, Microsoft zainwestuje w fińską firmę ponad miliard dolarów.

(ź)dobreprogramy


Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x