Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

System cyfrowej łączności dyspozytorskiej w oparciu o CDMA – Polkomtel S.A. i Grupa LOTOS S.A. podpisują list intencyjny

Dziś, w drugim dniu XX Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju, przedstawiciele Polkomtel S.A., operatora sieci Plus, i Grupy LOTOS S.A. podpisali list intencyjny dotyczący nawiązania współpracy w projekcie cyfrowej łączności dyspozytorskiej z wykorzystaniem technologii CDMA (tzw. system trunkingowy).

Rozwiązanie przygotowywane przez Polkomtel S.A. to system niezawodnej łączności, charakteryzujący się bardzo wysokim SLA, który umożliwia korzystanie z całej gamy nowoczesnych rozwiązań komunikacyjnych niezbędnych w sytuacjach krytycznych, takich jak błyskawiczne ładowanie map elektronicznych i współdzielenie informacji między służbami. Łączność przy użyciu CDMA, czyli cyfrowej technologii szerokopasmowej transmisji sygnału, zapewni użytkownikom unikalne korzyści, pozwalając na kilkakrotne zwiększenie liczby równoczesnych połączeń indywidualnych i grupowych, alarmowych i rozsiewczych.
Projekt cyfrowej łączności dyspozytorskiej oprócz podstawowych usług komunikacyjnych obejmuje także szeroki zakres usług zaawansowanych i transmisję danych o bardzo wysokiej prędkości transferu w standardzie CDMA. Możliwa będzie także współpraca z innymi usługami dedykowanymi przez sieć Plus dla sektora paliwowo-energetycznego.

LOTOS jest grupą kapitałową, w skład której oprócz Grupy LOTOS S.A. (spółka matka), LOTOS Czechowic, LOTOS Jasła i LOTOS Petrobaltic (prowadzi wydobycie ropy naftowej i gazu spod dna Bałtyku) wchodzi kilkanaście spółek córek spod znaku LOTOS. Zatrudnienie w grupie kapitałowej na koniec czerwca 2010 r. wyniosło 5014 osób. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży LOTOSU w II kwartale tego roku przekroczyły 4,7 mld zł, a zysk operacyjny uplasował się na poziomie ponad 230 mln zł.
Dzięki efektywnej realizacji Programu „10+” przerób ropy naftowej w rafinerii w Gdańsku wzrośnie w tym roku do 7-8 mln ton. Udział koncernu w rynku paliw ogółem zwiększył się w miesiącach styczeń-maj 2010 r. do 29,6%. To o 2,2 punkty procentowe więcej w porównaniu z końcem 2009 r. Poprzez spółki LOTOS Petrobaltic i LOTOS Norge koncern obecny jest również na polskim i norweskim szelfie kontynentalnym, gdzie prowadzi prace poszukiwawczo-wydobywcze w zakresie eksploatacji złóż ropy naftowej.
Polkomtel S.A., operator sieci telefonii komórkowej Plus, jest liderem we wprowadzaniu na polski rynek najnowszych rozwiązań teleinformatycznych i najszybciej reaguje na oczekiwania i potrzeby klientów. Istotną część jego działalności stanowi partnerska współpraca i projekty dedykowane dla klientów kluczowych.

Polkomtel S.A. przykłada szczególną wagę do jakości i innowacyjności. Sieć jako pierwsza uruchomiła w Polsce usługi 3G, HSPA+ w standardzie do 21 mbps oraz mobilne płatności w technologii NFC. Plus oferuje najszerszy zasięg technologii 3G w Polsce, a także największy zasięg mobilnego Internetu. Do operatora należy również największy w Polsce internetowy sklep z muzyką w postaci cyfrowej – Muzodajnia.pl.

Dzięki ciągłemu poszerzaniu gamy oferowanych usług Plus przestaje być postrzegany jako zwykły operator telekomunikacyjny, a staje się uniwersalnym dostawcą szerokopasmowej komunikacji mobilnej w zakresie telefonii komórkowej i konwergentnej, Internetu, wideopołączeń i wideokonferencji. Plus wciąż wzbogaca swoją ofertę, uwzględniając potrzeby i oczekiwania zarówno klientów indywidualnych, jak i biznesowych.

Źródło: Plus


Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x