Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Szkodliwe oprogramowanie w Android Market

Firma Google poinformowała, że w usłudze Android Market pojawiło się szkodliwe oprogramowanie. Ponad 20 aplikacji zostało z niej usuniętych. Google bada kolejne. To zła wiadomość dla osób korzystających z telefonów działających pod kontrolą Androida. W usłudze sieciowej Android Market pojawiło się szkodliwe oprogramowanie – kopie istniejących wcześniej aplikacji wydane przez nieznaną firmę.

Złośliwe oprogramowania miało dwie funkcje dodatkowe – przełamywało zabezpieczenia systemu Android i instalowało dodatkową paczkę oprogramowania pobranego z Internetu. Dodatkowe oprogramowanie wysyłało swojemu twórcy numery identyfikacyjne (IMEI i IMSI) telefonu. Wiadomo również, że umożliwiało wykradanie prywatnych danych i zdalne wysyłanie smsów premium.

Niebezpieczny kod ukryty był w aplikacjach służących do obróbki zdjęć, elektronicznych szachach czy programie nazwanym po prostu Spider Man. W sumie było ich ponad dwadzieścia, ale Google przyznaje, że przygląda się tuzinom innych, podejrzanych aplikacji. Te, które już udało się odnaleźć i wyrzucić z usługi pobrano mniej więcej 200 tys. razy.

Eksperci doradzają, by osoby podejrzewające, iż mogły ściągnąć szkodliwe oprogramowanie usunęły wszystkie niepewne aplikacje a następnie przywróciły telefon do ustawień fabrycznych. Tych, które wymieniamy pod treścią newsa powinniśmy natomiast unikać jak ognia.

Falling Down
Super Guitar Solo
Super History Eraser
Photo Editor
Super Ringtone Maker
Super Sex Positions
Hot Sexy Videos
Chess
Hilton Sex Sound
Screaming Sexy Japanese Girls
Falling Ball Dodge
Scientific Calculator
Dice Roller
Advanced Currency Converter
App Uninstaller
Funny Paint
Spider Man

technologie.gazeta.pl

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x