Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Szybki mobilny internet atutem Plusa!

Szybki mobilny internet atutem Plusa!

Polkomtel zwiększa przychody z usług dostępu do internetu, rozbudowuje sieć dla swoich klientów, ma największą bazę klientów kontraktowych i ma powody do zadowolenia z wyników finansowych za I kwartał br. Spółka w największym stopniu przyczynia się też do realizacji rządowej idei cyfryzacji Polski – jest liderem jeśli chodzi o zasięg nowoczesnego internetu. Spośród wszystkich operatorów, to klienci Plusa mogą cieszyć się z najlepszego, największego i najnowocześniejszego mobilnego dostępu do sieci.

W I kwartale 2013 roku o ponad 200 tysięcy zwiększyła się liczba klientów korzystających z internetu w Plusie. Obecnie już ponad 2,8 mln klientów korzysta z internetu, dzięki czemu przychody spółki z usług mobilnego dostępu do sieci rosną w doskonałym tempie i zwiększyły się o 22% (licząc rok do roku).

„Wszystko co robimy ma jeden cel – satysfakcję klienta. Nasze rosnące przychody z usług mobilnego dostępu do internetu to po pierwsze efekt nowych, niedawno wprowadzonych taryf dopasowanych do potrzeb klientów, a po drugie stale rozwijanej i rozbudowywanej sieci. Dzięki realizowanej w błyskawicznym tempie jej modernizacji, nasi klienci mogą cieszyć się z najnowocześniejszej sieci o największym zasięgu – z szybkiego internetu mogą korzystać już nie tylko mieszkańcy dużych miast, ale również wybierający ofertę Plusa mieszkańcy mniejszych miejscowości.” – powiedział Tobias Solorz, odpowiedzialny w Zarządzie Polkomtelu za sprzedaż i marketing.

Polkomtel osiągnął w pierwszym kwartale 2013 r. przychody w wysokości 1.678 mln zł, co według własnych szacunków spółki pozwoliło poprawić udziały w rynku przychodów, a tym samym zbliżyć się do pozycji lidera. EBITDA wzrosła do 716 mln zł, co po raz kolejny czyni spółkę najbardziej rentowną z marżą EBITDA bliską 43%.

Wyniki za I kwartał br. wskazują, że Polkomtel z sukcesem stawia na wzrost przychodów z usług mobilnego internetu, posiada największą bazę klientów kontraktowych oraz niskie koszty operacyjne – pozostajemy operatorem o najwyższej rentowności EBITDA. Niskie koszty, to korzyść naszych klientów – możemy więcej inwestować w rozwój usług internetowych oraz w pozyskanie klientów. Polkomtel już ponad rok temu dostrzegł konieczność oszczędzania i przygotowania się na gorsze czasy. Silnie inwestujemy w rozwój sieci jak i urządzeń do usługi LTE – w pierwszym kwartale wprowadziliśmy telefony z LTE. Dzięki wzrostowi przychodów z internetu możemy kompensować spadki z przychodów głosowych. Spadek naszych całkowitych przychodów to efekt przede wszystkimobniżenia stawek MTR i gdyby pozostały one na poziomie podobnym do ubiegłorocznego, nasze przychody byłyby nawet wyższe niż przed rokiem.” – mówi Joanna Nieckarz, Członek Zarządu, Dyrektor ds. Finansowych Polkomtel sp. z o.o.

Pierwszy kwartał 2013 roku to czas wprowadzania całkowicie nowych ofert. To także dalszy ciąg rewolucji na rynku mobilnego internetu w Polsce prowdzonej przez Plusa pod znakiem LTE. Oferty wprowadzane od początku 2013 roku były wspierane całkiem nową komunikacją marketingową. Dziś Plus oferuje obok routerów, modemów i tabletów również 10 modeli smartfonów z LTE.

Wyniki Polkomtel Sp. z o.o. za pierwszy kwartał 2013 r:

plus_wyniki_2013

Z usług sieci Plus na koniec marca 2013 roku korzystało ponad 13.857 tys. klientów

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x