Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Telefony Plusa: HTC Wildfire – zbierz przyjaciół w jednym miejscu

Firma HTC kojarzy nam się raczej z drogimi high-endami. HTC Wildfire wnosi wiele nowego, ma być przede wszystkim tanim Smartfonem dla każdego. U operatorów (także w sieci Plus) dostaniemy go już od 1zł. Choć na rynku jest już od ponad roku, to nadal cieszy się dużą popularnością. Obecnie pozostawanie w kontakcie oznacza więcej niż rozmowa telefoniczna. HTC Wildfire pozwala na stały dostęp do Facebooka© i Twittera™, umożliwia także śledzenie ważnych wydarzeń do jakich należą np. weekendowe imprezy. Zachęcamy do zapoznania się z tym bardzo interesującym telefonem.

Dzięki aplikacji Friend Stream, na jednym ekranie możesz obserwować wszystkie wpisy przyjaciół na Facebooku©, Twitterze™ i Flickr®. Jeśli chcesz uaktualnić profile, możesz to zrobić jednocześnie i w mgnieniu oka. Gdy ktoś do Ciebie dzwoni, Caller ID nie tylko pokaże nazwisko i numer dzwoniącego, ale też użyteczne informacje w postaci statusu Facebooka© oraz datę urodzin. Chciałbyś powiedzieć komuś o jakiejś aplikacji? Możesz mu wysłać link z Twojego telefonu. W sklepie Android Market™ znajduje się tysiące aplikacji – gier, aplikacji społecznościowych i innych, nowych, które pojawiają się każdego dnia.

Wybierz strony internetowe i blogi, których zawartość chciałbyś przeglądać, by najnowsze wpisy pojawiały się w Twoim telefonie, dzięki aplikacji News. Zgubiłeś w ciemności klucze? Nie ma problemu. Wbudowana, regulowana oświetli co tylko chcesz. HTC Wildfire posiada także wbudowane Radio FM. Wystarczy włożyć słuchawki i słuchać dowolnej stacji radiowej! HTC Wildfire obsługuje wideo formatu Adobe® Flash®, wielodotykowe skalowanie stron i autorotację ekranu. Wyposażony jest także w narzędzia typu dotykowy słownik, translator i odszukiwanie haseł w Wikipedii.

Na HTC Wildfire gry ożywają. Wbudowany G-sensor pozwala przechylać telefon kontrolując grę i dodając nowy sposób interakcji, z tym co dzieje się na ekranie. W Android Market™ znajduje się tysiące klasycznych i nowych gier do pobrania. Szukasz łatwego w użyciu intuicyjnego odtwarzacza? HTC Wildfire to wybór dla Ciebie. Przeglądaj kolekcję CD i pobranych utworów zapisanych na karcie SD. Możesz też odwiedzić Android Market™ w poszukiwaniu najnowszych aplikacji muzycznych w rodzaju Last.fm© i Spotify™. Aparaty kieszonkowe to dziś standard. Dzięki 5-megapikselowej matrycy, autofokusowi i możliwości rejestracji wideo nie stracisz szansy na perfekcyjne ujęcie. Możesz także dodać efekty, geotagi i przesłać zdjęcia bezpośrednio na Facebooka©, Twittera™ i Flickr®.

Jako, że sam jestem posiadaczem telefonu HTC Wildfire, postaram się jak najlepiej go ocenić, aby ułatwić dokonanie właściwego wyboru przy zakupie.

Plusy: Zaraz po wyjęciu telefonu z pudełka, Wildfire urzeka swoim wyglądem, wydaję się, że mamy do czynienia z telefonem naprawdę z wysokiej półki. Przyszli użytkownicy powinni być zadowoleni z aparatu o 5-megapikselowej matrycy, który robi całkiem dobre zdjęcia, duży plus za lampę doświetlającą.

Minusy: Zaraz po wyjęciu telefonu z pudełka (to powtórzenie jest celowe) i jego włączeniu, „kuje” w oczy tzw. pikseloza – wina bardzo małej rozdzielczości jak na ekran 3,2 cala. Telefon może jest dobrze wykonany z zewnątrz, ale w środku nie jest już tak różowo. Rozczarowuje słaby procesor, mała ilość RAM i brak sterowników 3D.

Moja opinia: W moim przypadku telefon HTC Wildfire jest następcą Samsunga i5700 Galaxy. Zdecydowałem się na zmianę, ponieważ pokusiłem się na Androida 2.2, a także aparat o dużej rozdzielczości. Również samo posiadanie logo HTC na telefonie do czegoś zobowiązuje. Jednak w końcu przychodzi moment włączenia telefonu. Chyba zbyt wiele spodziewałem się po telefonie w tej cenie, ale wiem na pewno, że bardzo się przeliczyłem. Największe rozczarowanie to rozdzielczość ekranu, po 5 minutach pracy z 240 x 320 pikselami odechciewa się dalszego korzystania z telefonu. Zawodzi słaby procesor „dzięki” któremu możemy zapomnieć o grach 3D, a wspomniana już rozdzielczość, powoduje problemy nawet w tradycyjnych grach 2D. Na szczęście to już koniec wad HTC Wildfire. Pocieszające jest również to, że do małej rozdzielczości przyzwyczaimy się po kilku dniach użytkowania. Dla kogo jest wiec „Dziki Ogień”? Polecić go mogę wszystkim tym, którym od telefonu oczekują ciągłego kontaktu ze znajomymi. Rozwinięte funkcje społecznościowe, wygodna klawiatura, dostęp do poczty i kalendarza – dla wielu te funkcje świadczą o posiadaniu dobrego Smartfona. Nie wszyscy są pasjonatami gier w telefonie, a w zamian poszukują stabilnej platformy kontaktu, którą zapewne jest HTC Wildfire.

Ceny: Mogło by być trochę taniej, ale cóż… Telefon za 1zł w abonamencie Bezlik 79,90zł (w Bezliku 59,90zł do telefonu dopłacimy tylko 69zł). W MixPlusie w popularnym zobowiązaniu 36 zasileń po 30zł telefon w cenie 369zł. Za 1zł dopiero w zobowiązaniu 24 zasilenia po 80zł. Warto dodać, że w popularnym serwisie aukcyjnym za nowego Wildfire’a zapłacimy mniej niż 600zł.

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x