Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Telefony Plusa: LG GD510 – telefon ładowany słońcem

LG pokazało nowy kompaktowy telefon LG GD510, nazwany w skrócie „Pop”. Jest to najmniejszy w historii telefon z 3 calowym ekranem dotykowym i możliwością ładowania energią słoneczną.

LG GD510 można nazwać telefonem proekologicznym. Wyposażony został w obudowę, dzięki której akumulator telefonu można ładować, wykorzystując energię słoneczną. Poza mniejszym zużyciem energii w ciągu dnia rozwiązanie to oferuje również korzyści dla użytkowników, którzy nie mają dostępu do ładowarki w momencie, gdy wyczerpuje się akumulator telefonu. Pozostawienie telefonu na słońcu przez 10 minut pozwala rozmawiać nawet przez 2 minuty i 15 sekund lub utrzymać telefon w trybie gotowości nawet przez 180 min*.

* Przy jasności 80 000 luksów oraz telefonie wyłączonym i ustawionym do promieni słonecznych pod kątem prostym.

W ekologiczny trend wpisuje się także wydajna ładowarka, która ogranicza zużycie energii i obniża tym samym poziom emisji dwutlenku węgla. Opakowanie z papieru makulaturowego, pokryte nadrukami wykonanymi przy użyciu atramentu sojowego to kolejne potwierdzenie, że model LG GD510 dba o środowisko naturalne. Takie funkcje, jak Eco-tree i Eco-calculator, dostępne w menu telefonu, pozwalają użytkownikom dowiedzieć się, o ile zmniejszyli oni emisję dwutlenku węgla dzięki korzystaniu z akumulatora słonecznego. Telefon nie zawiera także polichlorku winylu i substancji halogenowanych.

Oprócz ekologicznych zalet, telefon LG GD510 dobrze radzi sobie z multimediami – odtwarza pliki muzyczne i filmy w kilku popularnych formatach, a 8 GB pamięci wewnętrznej zapewnia odpowiednio dużo miejsca na pliki. Łatwa w obsłudze przeglądarka i aparat o rozdzielczości 3 megapikseli to kolejne elementy wyposażenia. Duży, 3-calowy ekran dotykowy WQVGA osadzony jest w obudowie ze szczotkowanego aluminium, a niewielka odległość od krawędzi (4,8 mm) sprawia, iż wygląda on jak jednolita tafla szkła. W przedniej części obudowy znajduje się tylko jeden przycisk, pełniący funkcję klawiszy Menu, End (Koniec) i Cancel (Anuluj), zależnie od trybu pracy telefonu. Podświetlenie przycisku przybiera barwę zieloną lub czerwoną, sygnalizując funkcję telefonu.

LG w zaledwie 120 dni od premiery modelu GD510, sprzedało na całym świecie ponad milion egzemplarzy telefonu.

Plusy: Aż 60% posiadaczy docenia te telefon za lekkość, później wymieniana jest niska cena czy też panel słoneczny.

Minusy: Może wydawać się to dziwne ale wadą GD510 może okazać się… słaba bateria. Na szczęście na ratunek może nam przyjść panel słoneczny o ile będziemy mieli pod ręką trochę Słońca.

Ogólna ocena: W ocenie użytkowników LG GD510 zdobył 4/5 gwiazdek.

Wybrane opinie posiadaczy:* „Choć nie przepadam za ta marką, to jednak telefon jest bardzo ciekawy. Testowałam go przez tydzień i przyznam, że całkiem dobrze go skonstruowali. Ma całkiem nowe menu, które jest proste i przyjemne w użyciu. Dodatkowo mamy tu 3-calowy ekranik, który ma bardzo dobrą rozdzielczość i jest przejrzysty. Wprowadzono dodatkowy panel słoneczny, którym można naładować telefon. Jest mnóstwo przydatnych i ciekawych aplikacji, bez których telefon byłby niczym. Dźwięk jest całkiem dobry, choć przyznam, że nie najlepszy.”

„Mam go od niedawna ale jestem zadowolona jest prosty w obsłudze i szybki jest lekki, podręczny ma dużo zalet. Ten fon ma ma moja koleżanka i też jest zadowolona. To jest moim zdaniem najlepszy produkt LG.”

„Zaskoczył mnie ten telefon. Kupiłem go w prezencie dziewczynie i troszkę się martwiłem. Jednak obecnie mogę z czystym sumieniem polecić ten telefonik. Cienki i lekki, prosty w użyciu. Ciekawa opcja 3 pulpitów z możliwością konfiguracji występujących na nich elementów. Bardzo obawiałem się obsługi dotykowej klawiatury, lecz z czasem wchodzi to w nawyk i pisze się jak na zwykłym telefonie – tak bynajmniej twierdzi. Nic się nie wiesza i działa bardzo sprawnie.”

Ceny: Telefon za 1zł od Umowy Minutowej 4600 (19zł w Umowie Minutowej 3600 i w MixPlusie w zobowiązaniu 50zł na 42 doładowania również za 1zł.

*publikowane komentarze zawierają prywatne opinie użytkowników serwisu Cokupić.pl

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x