Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Telewizja internetowa na smartfonach Nokia

Telefony komórkowe z miesiąca na miesiąc stają się coraz bardziej wielofunkcyjnymi, multimedialnymi urządzeniami, a to co łączy je z pierwszymi „komórkami” sprzed lat, to tylko podstawowa funkcja dzwonienia.

Nokia, największy producent telefonów komórkowych, w ostatnim czasie wprowadziła nowe rozwiązanie, dzięki któremu będziemy mogli w dowolnym miejscu i czasie oglądać telewizję internetową na ekranie telefonu.

Aplikacja Ipla jest dostępna bezpłatnie do pobrania z OVI Sklepu, bezpośrednio na wybrany model telefonu Nokia pracujący w systemie operacyjnym Symbian^3. Dzięki temu otrzymujemy dostęp do największej bazy cyfrowych materiałów video w Polsce.

Telewizja internetowa Ipla to między innymi programy Telewizji Polsat, Polsat News, Polsat Play i Polsat Cafe. Oferta obejmuje dziesiątki tysięcy odcinków seriali.

Dzięki Ipla otrzymujemy również mobilny dostęp do najważniejszych wydarzeń sportowych takich jak na przykład mecze Ligi Mistrzów UEFA, występy reprezentacji Polski w siatkówce czy piłce ręcznej oraz emocjonujące sporty walki. Ponadto użytkownicy mają możliwość oglądania na żywo kanału Polsat News, Superstację oraz TV Biznes.

Transmisję na żywo oraz materiały VOD będzie można oglądać w sieci 3G UMTS, a minimalne pasmo transmisji powinno wynosić 300 Kbit/s. Bezpłatną aplikację można pobrać z Ovi Sklepu.

Do tych materiałów w pierwszej kolejności dostęp otrzymali użytkownicy smartfonów Nokia N8, C7 i C6-01.

Oglądanie telewizji internetowej na ekranach urządzeń mobilnych staje się coraz bardziej popularne, a Ipla jest w Polsce liderem takich rozwiązań.

Według szacunków widzowie oglądający telewizję Ipla online poświęcają na to zajęcie średnio ponad godzinę dziennie

Jest to wynik parokrotnie wyższy niż średnia dla pozostałych dostawców telewizji internetowej, a wskaźnik na poziomie godziny dziennie jest porównywalny z czasem jaki Polacy spędzają przed kanałami tematycznymi telewizji tradycyjnej.

(ź)informacja prasowa,Fraz

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x