Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Test: Samsung SOLID E2370

Samsung SOLID E2370 jest to telefon do zadań specjalnych. Za około 329 zł otrzymujemy telefon odporny na wstrząsy, wilgoć i co jest największym atutem tego telefonu – czas czuwania sięgający 67 dni!  Model ten posiada certyfikat IP54 i na pewno przyda się niejednej osobie, która naraża swój telefon na wieczne upadki czy taplanie w błocie. Czy to, czym chwali się Samsung jest chociaż w części prawdą? Zapraszam do zapoznania się z krótkim testem.

Obudowa

E2370 posiada klasyczną obudowę typu blok wykonaną ze wzmocnionego tworzywa sztucznego. Ma ona wymiary 112 x 49 x 19 mm i co daje się od razu odczuć po obcowaniu wcześniej z innymi telefonami – telefon jest gruby. Trzyma się go w dłoni dość wygonie, telefon nie wyślizguje nam się z palców.  Jego klawiatura, pokryta jest na całej powierzchni „nakładką” przypominającą w dotyku gumę, co zapobiega przedostawaniu się wody do wnętrza telefonu. Przyciski działają sprawnie i ogólnie klawiatura sprawia wrażenie wygodnej. Z boku obudowy znajduje się przycisk latarki oraz złącze ładowarki i zestawu słuchawkowego (niestety zabrakło standardu microUSB). Telefon posiada dużych rozmiarów baterię o pojemności 2000 mAh, stąd zapewne jego waga 115 g.

Obudowa nie jest jednak do końca idealnie spasowana – kolorowe elementy plastikowe znajdujące się po boku telefonu, bardzo delikatnie się ruszają, co czasami może zacząć denerwować.

System

Telefon pracuje na systemie producenta. Jest on bardzo prosty w obsłudze i nie powinien nikomu przysporzyć problemów. Do menu telefonu dostajemy się poprzez przycisk OK na klawiaturze. Menu składa się z siatki 3 na 3 elementy i znajdziemy w nim: spis połączeń, kontakty, muzykę, Internet, wiadomości, moje pliki, aplikacje, aparat i ustawienia. Telefon zapamiętuje miejsce, w którym ostatnio znajdowaliśmy się w menu – po ponownym jego uruchomieniu lub wejściu w daną kategorię, wskaźnik ustawia nas w miejscu skąd wyszliśmy. Telefon posiada szereg standardowych aplikacji, takich jak: radio FM, alarmy (budzik), kalendarz, Bluetooth, gry, dyktafon, notatki, czas na świecie, kalkulator, przelicznik, stoper, czasomierz oraz latarkę – którą możemy włączyć specjalnie dedykowanym do tego przyciskiem z prawej strony obudowy.

Rozmowy

Telefon oferuje standardową jakość rozmów. Głośnik odtwarza dość płytki dźwięk, mógłby być również głośniejszy – w głośnym otoczeniu będziemy mieć problem ze zrozumieniem rozmówcy. Jest to poważna wada, ponieważ telefon jest dla osób korzystających z niego w ekstremalnych miejscach, gdzie zazwyczaj panuje wysoki poziom hałasu. E2370 posiada prosty rejestr połączeń, w którym znajdziemy ostatnio wybierane numery (ostanie kontakty), numery nieodebrane, odebrane, wykonane a także informację o czasach i kosztach połączeń. Książka telefoniczna jest typowa dla telefonów tej klasy. Do kontaktów nie możemy przypisać zbyt wielu informacji dodatkowych – jedynie:  nazwę (brak podziału na imię i nazwisko), telefon komórkowy, domowy, faks, e-mail, grupy, dzwonek danego kontaktu, zdjęcie danego kontaktu, itd. (w tym polu możemy wpisać tylko cyfry).

Wiadomości

Telefon obsługuje wiadomości SMS, MMS oraz e-mail. Wiadomości pisze się dość wygodnie. Słownik t9 nie jest jednak najlepszą strona tego modelu. Brakuje w nim podstawowych słów, a nowo dodawanych telefon nie zapamiętuje. W telefonie możemy zmieścić łącznie 300 SMS odebranych i wysłanych.

Multimedia

Telefon posiada mały ekran 1,77″ o rozdzielczości 128 x 160 i 65 tys. kolorów. Ma on wbudowany aparat VGA (bez diody doświetlającej), radio FM praz odtwarzacz mp3. Odtwarzacz ten nie należy do najlepszych – brak w nim jakiegokolwiek sortowania plików mp3. Muzyka może być słuchana tylko na głośniku lub słuchawkach kablowych – o odtwarzaniu muzyki w słuchawkach Bluetooth możemy zapomnieć. Radio FM wymaga podłączenia zestawu słuchawkowego. W telefonie nie można sortować plików (zdjęć, muzyki, itp.). Możemy tworzyć własne foldery w katalogu, lecz nie da się przenosić do nich plików. Możliwe jest tylko kopiowanie plików między pamięcią telefonu a karta pamięci. Telefon posiada wbudowaną prostą przeglądarkę internetową, jednak nie polecamy uruchamiać na niej innych stron niż w protokole wap. E2370 obsługuje jedynie transmisję w technologii GPRS.

Bateria

Bateria – czyli to czym najbardziej szczyci się ten model. Ogniwo o pojemności 2000 mAh robi wrażenie. Bateria jest gruba i dość ciężka. Użytkownicy oczekujący długiego czasu czuwania oraz wielogodzinnych rozmów, będą z tego telefonu zadowoleni. Bateria spełnia swoją rolę. W teście telefon wytrzymał 8h rozmów oraz 1000 SMS wysłanych i niemalże 1000 SMS odebranych – przełożyło się to na 6-7 dni czuwania. Jest to rewelacyjny wynik! Inne telefony zazwyczaj nie wytrzymują w 1/5 takiego obciążenia i w rękach testera wołają o ładowarkę już po 12h używania.

Wytrzymałość

Telefon poddano kilku testom wytrzymałościowym. Było to dwa upadki oraz zamoczenie wodą. Telefon został upuszczony z wysokości głowy na dywan. Telefon nie doznał żadnego uszczerbku i jakby nigdy nic – działał dalej. Solid został także upuszczony na twarda nawierzchnię (kafelki) z wysokości kieszeni u spodni. W tym teście lekko odgięła się tylna klapka baterii, ale telefon działał nadal bez zarzutów. Klapkę wystarczyło docisnąć. Test na zamoczenie został przeprowadzony przez wielokrotne oblanie włączonego telefonu wodą przy pomocy spryskiwacza. Telefon nie wykazał żadnej usterki, woda nie dostała się do wnętrza telefonu.

Podsumowanie

Reasumując, prosty model Samsunga, jakim jest Solid E2370, świetnie nadaje się na wycieczki w ciężki teren, na plac budowy, czy chociażby na biwak, gdzie docenimy wytrzymałą baterię i wbudowana latarkę. Telefon ten można polecić osobom, które nad multimedialność przedkładają prostotę i długość czuwania na jednym ładowaniu.

Wady:

– brak obsługi sieci 3G, EDGE

– słabej jakości aparat

– ubogi słownik t9

– niskiej jakości dźwięk odtwarzanej muzyki

– bardzo niska multimedialność telefonu

– bak złącza microUSB

Zalety:

– bardzo wytrzymała konstrukcja telefonu (odporność na upadki i wodę)

– bardzo długi czas pracy baterii

– wygodna klawiatura

– obsługa kart pamięci microSD do 2 GB

Autor: Mariusz Burski (mariusz9a)

Galeria:

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x