Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Test: Samsung E1050

 

Samsung E1050 to kolejny przedstawiciel niskobudżetowej linii telefonów największego koreańskiego producenta elektroniki. Jest on następcą dość popularnego modelu w tym segmencie- Samsunga E1080. Model ten wyróżnia się niewielkimi gabarytami, bardzo wytrzymałą baterią i bardzo niską sugerowaną ceną, która wynosi 89 złotych. Zapraszam do przeczytania recenzji.

Obudowa
Samsung E1050 jest wykonany ze średniej jakości tworzyw sztucznych. Obudowa w całości wykonana jest z plastiku, który jest przyjemny w dotyku, a klawiatura została pokryta gumowaną powłoką. Poszczególne elementy są idealnie spasowane ze sobą, powodując wrażenie bardzo solidnego telefonu. Przedni panel kryje w sobie, standardowo dla telefonów o klasycznej obudowie, wyświetlacz oraz klawisze służące do obsługi urządzenia. Ekran został wykonany w technologii CSTN, który cechuje się długim czasem reakcji. Jest bardzo mały, jego przekątna to zaledwie 1,43”. Wyświetlany obraz jest dobrej jakości, czytelny w słońcu, ale wyświetlana czcionka jest bardzo małego rozmiaru (bez możliwości powiększenia), co powoduje że telefon nie nadaje się dla osób starszych bądź o słabszym wzroku. Zupełnie coś innego można powiedzieć o klawiaturze, która jest stosunkowo dużego rozmiaru, ma bardzo duży i czytelny nadruk i jest naprawdę wygodna. Telefon cechuje się niewielkimi gabarytami – jego wymiary to 108 x 46 x  13,5 mm, a waga wynosi zaledwie 67 g.

Tylny panel jest chropowaty, który ułatwia trzymanie telefonu w dłoni. Po prawej stronie został umieszczony port ładowarki i słuchawek, który nadal jest w standardzie Samsunga, a nie microUSB. Po lewej stronie znajdziemy tylko miejsce na zaczepienie smyczy bądź zawieszki. Próżno szukać klawiszy regulacji głośności.

Menu
Interfejs, to jedyna różnica, którą można zauważyć względem starszych modeli z tej serii. O ile sam wygląd menu nie uległ zmianie, o tyle w pewnych miejscach powiększono czcionkę i zilustrowano podmenu takie jak wiadomości, czy ustawienia. Dodano także kilka tapet oraz dzwonki w standardzie MP3. Obsługa telefonu jest prosta i logiczna, więc nawet osoba, która dotychczas używała starych telefonów, poradzi sobie z obsługą E1050. Na ogromną pochwałę zasługuje szybkość interfejsu. Telefon wręcz idealnie reaguje na polecenia użytkownika. Po zablokowaniu klawiatury ekran wyświetla zegarek i powiadomienia. Bardzo słabe podświetlenie i bardzo mała czcionka powoduje, że żeby cokolwiek odczytać na dworze, należy odblokować klawiaturę telefonu. Samsung postanowił zwiększyć w E1050 pamięć wiadomości SMS z obecnych 100 na 500 pozycji.

Rozmowy
Telefon oferuje nieco ponad przeciętną jakość i głośność rozmów. Z pewnością mogę stwierdzić, że zarówno jakość, jak i głośność połączeń została zwiększona względem starszych modeli, jednakże nie jest jeszcze to ten poziom, który uszczęśliwiłby każdego użytkownika. Zarówno pojemna książka, jak i bardzo rozbudowany rejestr połączeń ułatwiają kontaktowanie się z najbliższymi.

Wiadomości
E1050 obsługuje tylko wiadomości tekstowe SMS, z racji braku obsługi sieci GPRS wysyłanie i odbieranie wiadomości multimedialnych MMS bądź e-mail jest niemożliwe. Najnowszy telefon Samsunga wyposażony został w bardzo komfortową klawiaturę, która znacznie ułatwia komunikację za pomocą SMS-ów. Nie zabrakło również słownika T9, który ułatwia wprowadzanie tekstu. Czasami pojawia się problem, że słownik T9 automatycznie się wyłącza, przez co użytkownik zmuszony jest co kilka lub kilkanaście wiadomości do ponownego włączenia T9. Łączna pojemność skrzynek wynosi 500 wiadomości.

Organizator
Telefony marki Samsung od zawsze oferowały bardzo rozbudowane funkcje służące do organizacji czasu, niezależnie od tego, czy telefon jest z najwyższej półki, czy też najniższej. W testowanym modelu nie jest inaczej, nie zabrakło w nim bardzo rozbudowanego budzika (wręcz śmiem twierdzić, że jest to najbardziej rozbudowany budzik, z jakimi miałem do czynienia w różnych telefonach innych producentów), notatnika, jak i kalendarza z możliwością dodania krótkiej notatki. Model E1050 dysponuje także prostym kalkulatorem, przelicznikiem, czasomierzem i stoperem.

Bateria
Testowany Samsung E1050 został wyposażony w baterię o pojemności 800 mAh, czyli tyle samo, ile w starszych modelach. Telefon podczas normalnego użytkowania (tj. kilka wiadomości SMS dziennie + około 30 minut rozmów dziennie) wytrzymuje 8 dób. Jest to wynik bardziej niż zadowalający. Podczas mniej intensywnego użytkowania model ten potrafi wytrzymać ponad 2 tygodnie bez konieczności ładowania. Bateria jest ogromnym atutem tego telefonu!

Podsumowanie
Samsung E1050 jest bardzo prostym i najtańszym telefonem, który można kupić od ręki w sklepach z elektroniką. Idealny jest dla osób, które szukają drugiego telefonu, typowego do dzwonienia i wysyłania wiadomości SMS. Niekoniecznie sprawdzi się on przy osobach starszych, głównie ze względu małej czcionki w wiadomościach. Z pewnością E1050 jest udanym następcą docenionego modelu E1080, który w ciągu ostatnich dwóch lat zyskał grono sympatyków. Telefon jest dostępny w większości sklepów z elektroniką za 89 złotych.

Wady:

 • Brak złącza microUSB
 • Ekran o niewielkim rozmiarze, wykonany w przestarzałej technologii CSTN
 • Zbyt mała czcionka w wiadomościach
 • Czasami wyłącza się słownik T9 bez powodu

Zalety:

 • Rozbudowana książka telefoniczna i szczegółowy rejestr połączeń
 • Bardzo dobra jakość wykonania
 • Czytelny ekran na słońcu
 • Łatwa obsługa telefonu
 • Głośne dzwonki
 • Ponadprzeciętna jakość połączeń
 • Bardzo wytrzymała bateria
 • Wygodna klawiatura

Autor: Piotr Kowalik (kowcio)

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x