Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

To już 2 lata PlusBlogu w Sieci!

Trudno uwierzyć, 2 lata to szmat czasu, jednak to jest prawda – właśnie tyle czasu minęło od umieszczenia przez nas pierwszej wiadomości na tym portalu. Przez ponad 730 dni opublikowanych zostało 1111 wpisów podzielonych na 38 kategorii, kilka felietonów, blisko 20 profesjonalnych testów telefonów, a także kilkadziesiąt krótkich recenzji, co na rozwijający się blog stanowi imponującą liczbę te(k)stów – i któż nie jest pod wrażeniem? 😉

Sporo się działo na rynku telekomunikacyjnym (nie tylko w Plusie) w tym czasie, począwszy od agresywnej polityki Play (oraz ich reklam, np. słynny karateka, który w nich występował) na rebrandingu Ery w T-Mobile kończąc. Zmianom uległy też oferty Plusa. Czy były one dobre, czy trafiały w gusta klientów? Dość łatwo to ocenić z tej perspektywy. Żadnemu wydarzeniu nie pozwoliliśmy nas ominąć.

Punktem zwrotnym w dziejach Plus Bloga było otrzymanie pierwszego telefonu do testów. Pamiętacie, jaki to był model? Tak, to był jeden z najciekawszych modeli jak na uprzedni rok: HTC Hero. Potem zaczęła się dalsza zabawa z innymi maszynkami – mniej lub bardziej multimedialnymi, opartymi o Android, Symbian, czy też patformy własne pozostałych producentów. To jest chyba najciekawszy dział dostępny na naszym portalu. A w dodatku cały czas prężnie się rozwija! Niebawem pojawią się kolejne artykuły, zachęcam serdecznie do częstego odwiedzania.

Cóż w nowościach u naszego flagowego operatora? Przewinęło się w ostatnim czasie sporo ofert, a w tej najnowszej (sam muszę się do tego przyznać) osobiście nie bardzo się orientuję. Na szczęście publikacje tworzone przez naszych Redaktorów na bieżąco pomagają bardzo skutecznie całą sprawę naświetlić i rozjaśnić. A w połączeniu z zaprzyjaźnionym z nami forum PlusForum.pl możecie z naszych stron uczynić prawdziwe kompendium wiedzy na temat jedynego póki co (ciekawe, jak długo jeszcze tak pozostanie, oby jak najdłużej!) polskiego operatora telefonii komórkowej.

Dobra, trochę wody się polało, teraz do konkretów: co przez ostatnie 24 miesiące zrobiliśmy? Oto wyciąg z najciekawszych artykułów naszego bloga, po jednym na każdy miesiąc:

 • Nowa strona Muzodajni – mało kto sobie zdaje sprawę z tego, że jest to istotnie najtańszy sklep online z muzyką w Polsce. Warto spojrzeć na tę stronę – chociażby po to by zobaczyć, jak to działa.
 • Gry z reklamami – Plus był pionierem na polskim rynku aplikacji mobilnych, który udostępniał je nieodpłatnie w zamian za obejrzenie krótkiego bloku reklamowego.
 • Darmowy YouTube w komórkach – sporo młodych osób zapewne skorzystało z tej usługi (między innymi ja – ach ta skłonność do określania swojego wieku 😉 ). Naprawdę przyjemna sprawa, w szczególności w chwilach totalnego znużenia.
 • Żuk z reklamy trafił na aukcję – nietuzinkowe zdarzenie wystąpiło we wrześniu 2009 roku, kiedy to jeden z głównych aktorów w reklamie został wystawiony na aukcję. O co chodzi? Przypomnij sobie klikając w link 😉
 • Konkurs na dwulecie istnienia PlusForum – tak jest, ten portal też kiedyś obchodził swoje drugie urodziny, tak samo, jak i my. Dlaczego do tego nie wrócić? Stare, dobre czasy…
 • Internet iPlus najszybszy na rynku – artykuł o wprowadzeniu technologii HSPA+ w Plusie. Ciekawe informacje na temat tej usługi.
 • Uruchomienie systemu informacji wizualnej dla turystów w Tatrach – oprócz świadczenia czystych usług telekomunikacyjnych, Plus dba również o tych, którzy wyruszają w Tatry na piesze wycieczki. Co takiego dokładnie to było? Warto sprawdzić.
 • Dużo Androida w Motoroli! To informacja, która na pewno ucieszyła użytkowników telefonów Motoroli oraz fanów systemu spod marki Google: Android. Sam byłem pod wrażeniem Motoroli Milestone, nic lepszego w tej kwestii nie mogło się wydarzyć!
 • Darmowy serwis olimpijski na wap.plus.pl – kogóż z nas nie interesowały wydarzenia z Vancouver w roku 2010? Bardzo ucieszył krok, który umożliwił darmowe przeglądanie mobilnej wersji witryny Plusa dotyczącej bieżących wydarzeń sportowych.
 • Mobilność wczoraj, a dziś – krótkie podsumowanie tego, jak wyglądał rozwój telekomunikacji mobilnej na przekroju ostatnich lat.
 • iPad w Plusie – wiele osób zarzucało Plusowi, że nie podąża za najnowszymi trendami. Proszę, oto dowód na to, że tak niekoniecznie było!
 • Android popularniejszy niż iOS – w moim przekonaniu, nic w tym dziwnego – to było kwestią czasu, że system spod logo nadgryzionego jabłka zostanie zmieciony zielonymi robotami. I sam temu również kibicowałem.
 • Sprzedaż całego Plusa możliwa w tym roku – jak widać, temat ciągnie się od co najmniej roku, ale finału jeszcze nie poznał. Być może sprawa ta rozwiąże się w najbliższym czasie. W każdym razie zapraszam do przypomnienia sobie, jak to wyglądało rok temu.
 • Zapowiedź Androida 3.0 i Windows Phone 7 – kolejny z newsów, który zakręcił nieco światkiem mobilnych technologii. Czy pamiętacie, jak to wyszło?
 • Bezliki w Plusie – tak jest, pod koniec sierpnia pojawiły się informacje o najlepszych do tej pory taryfach Plusa, jakie kiedykolwiek się pojawiły. Czy to była swojego rodzaju „mała rewolucja”?
 • Muzyka w sklepie Ovi tańsza – mnie osobiście to zainteresowało, jednak… zamiary to jedno, a rzeczywistość to drugie. Zresztą, nie trzeba chyba przypominać, że marka Ovi teraz z rynku właśnie będzie znikać.
 • Migracja pomiędzy taryfami na kartkę w Plusie wreszcie dostępna! – to była dobra wiadomość dla tysięcy użytkowników usług na kartę w Plusie. Od tej pory każdy może zmienić swoją taryfę na kartę na taką, jaka mu najbardziej odpowiada.
 • LTE – jeszcze szybciej w Plusie – jeśli jesteś fanem mobilnego dostępu do Sieci, musisz sobie to przypomnieć!
 • Nokia nawiązuje współpracę w Microsoftem? Dla jednych to niewyobrażalne, dla innych może i przewidywalne. Dla mnie w każdym razie był to szok, kiedy dowiedziałem się, że Nokia stopniowo będzie zmieniać Symbiana na Windows Phone 7.
 • Bardzo duże zainteresowanie kupnem Polkomtela – wątek się ciągnął dalej. Jak się skończy ostatecznie? Może się tego niedługo dowiemy.
 • Bezlik Internetu w Abonamencie – uatrakcyjniona została również oferta Plusa dla internetowych surferów. Czy była ona ciekawa?
 • Czy powinniśmy się obawiać nadajników telefonii komórkowej? Po tym, jak w Lublinie na os. Poręba odbyła się głośna akcja protestacyjna przeciwko postawieniu nowego nadajnika, warto zastanowić się, czy i jak niebezpieczna jest telefonia komórkowa od strony stacji nadawczych.
 • Blackberry ma oficjalną polską stronę internetową – może i ten producent telefonów komórkowych w Polsce nie jest zbyt popularny, podjął dobry krok, by zaistnieć jednak na naszym rodzimym rynku. Szkoda, że tak późno.
 • Badanie połączeń z numerem 112 – według regulacji europejskich, we wszystkich krajach UE połączenie z numerem alarmowym powinno być bezproblemowe. Jak to wygląda w Polsce?
 • Zapowiedź LG Swift 3D w Plusie – Plus jako pierwszy operator w Polsce zaoferuje swoim abonentom telefon LG, który oferuje rozrywkę w trzech wymiarach. Zapowiada się ciekawie!

Trochę tego wszystkiego się nazbierało, jednak 2 lata pracy do tego zobowiązują. Jednak to wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie Wy, drodzy Czytelnicy! To Wam się należą szczególne podziękowania za chęć odwiedzania naszego serwisu i czerpania z niego informacji.

Z drugiej strony, bez takiego grona Redaktorów stworzenie takiego Bloga byłoby niesamowicie trudne. Szczególne podziękowania należą się Garjuszowi, jako założycielowi, a także kolejnym redaktorom: Mariuszowi, Piotrowi, Jakubowi, Radkowi, Tomkowi oraz vodowi. Bez Was ten Blog nie mógłby osiągnąć takich rozmiarów, jakie ma w tej chwili!

Na koniec jeszcze mam informację dla wszystkich wiernych i wytrwałych czytelników naszej witryny: w ciągu najbliższych kilku dni zorganizowany będzie konkurs właśnie z okazji dwulecia istnienia naszego Bloga. Szczegółów szukajcie tutaj oraz na PlusForum.pl 🙂

Wszystkiego najlepszego, 100 lat! A może i więcej 🙂

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x