Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Twórcy aplikacji na Windows Phone – Clever Software

Clever Software to trzyosobowa polska firma zajmująca się tworzeniem aplikacji mobilnych. Od czasu powstania wprowadziła już kilkadziesiąt aplikacji na rynek, koncentrując się głównie na aplikacjach webowych oraz działających na platformie Windows Phone.

 

W Marketplace można znaleźć wiele aplikacji firmowanych przez Clever Software. Do najbardziej popularnych należą CleverToDo, CleverPhoto oraz Informacje. CleverToDo służy do aktywnego zarządzania zadaniami przy użyciu znanej metodologii „Getting Things Done” firmowanej przez Dawida Allena. CleverPhoto pozwala na obrabianie zdjęć pod różnymi aspektami, zaraz po ich zrobieniu. Z kolei Informacje to agregator informacji z najważniejszych portali informacyjnych, dzięki któremu użytkownik ma dostęp do wszystkich informacji w jednym miejscu.

 

Jak (długo) powstaje aplikacja?

To z pozoru jest proste! Potrzebna jest silna współpraca programisty i grafika. Taki duet umożliwia efekt synergii i pozwala efektywnie zarządzać zasobami w firmie. Proces tworzenia aplikacji w Clever Software trwa zazwyczaj od 2 do 3 miesięcy. Najbardziej ekscytujący moment tworzenia? Dla zespołu jest to publikacja aplikacji w Marketplace i oczekiwanie na pierwsze komentarze. Piotr Bialic, prezes Clever Software wyjaśnia: „Tworzenie aplikacji to długotrwały proces, a najdłuższy etap zaczyna się po publikacji aplikacji – wówczas potrzebne są takie działania, jak poprawianie kodu, rozszerzanie funkcjonalności”. A najtrudniejszy etap? Zespół zgodnie potwierdza, że najtrudniej jest kończyć aplikację, nanosić ostatnie poprawki i zmiany – twórcom trudno jest się skupić na już prawie zrobionej aplikacji, kiedy chcą tworzyć już całkowicie nowe rzeczy.

 

Algorytm na sukces?

Według Clever Software aplikacja po pierwsze musi być dopracowana, nie może zawierać błędów – użytkownicy nie wybaczają błędów! Po drugie przyjazna grafika – powinna być dobrze zaprojektowana, tak by  wyglądała estetycznie i była jednocześnie funkcjonalna. Po trzecie, o aplikację trzeba dbać! Każda aplikacja wymaga poprawek, ulepszeń i aktualizacji i trzeba o tym pamiętać, jeśli chce się być wśród najpopularniejszych aplikacji.

 

Przyjazne kafelki od firm Nokia i Microsoft

Dla Clever Software Windows Phone to nowa jakość oraz możliwość wykorzystania wcześniej zdobytej wiedzy przy pracy z narzędziami takim jak Silverlight czy XNA. Metro UI w połączeniu z Panoramą pozwala na tworzenie ciekawych oraz innowacyjnych aplikacji. Bialic ceni sobie współpracę z firmą Nokia, dzięki której miał dostęp do darmowych urządzeń testowych. „Możliwość pracy na smartfonach z serii Lumia pozwoliła nam przyspieszyć proces tworzenia oraz testowania aplikacji, przez co mamy pewność, że dostarczamy użytkownikom produkt prawie idealny. Nad nowymi funkcjonalnościami cały czas pracujemy.” – komentuje Bialic

 

Przyszłość jest w…?

Clever Software widzi przyszłość w chmurze. Obecnie zespół pracuje nad rozszerzeniem funkcjonalności aplikacji „CleverToDo” o możliwość synchronizacji danych z chmurą oraz możliwość przeglądania zadań z aplikacji web. Obecnie w opracowaniu jest także pięć nowych aplikacji, które już niedługo trafią do Marketplace.

 

Źródło: Nokia,  Clever Software

 

 

 

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x