Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Twórcy aplikacji wybierają coraz popularniejszą platformę Windows Phone

Firma Nokia zapowiedziała udostępnienie szerokiej oferty innowacyjnych aplikacji dostępnych w smartfonach Nokia Lumia. Będą to aplikacje wyjątkowe, wyróżniające się na rynku i co najciekawsze niedostępne na innych platformach mobilnych.

 

„Bardzo cieszy nas to, że coraz więcej partnerów opracowuje swoje najlepsze i najbardziej innowacyjne aplikacje dla użytkowników smartfonów Nokia Lumia” — powiedział Marco Argenti, senior vice president, Nokia Developer Experience. „Przez ostatnie półtora roku nasz ekostystem rozwija się dynamicznie, a Nokia ściśle współpracuje z programistami nad wyjątkowymi i innowacyjnymi aplikacjami, pomagając im jednocześnie w dotarciu do konsumentów na całym świecie. Funkcje takie, jak technologia fotograficzna PureView, NFC i integracja Nokia Map, stwarzają nowe możliwości dla innowacyjnych twórców aplikacji. Zachęcamy ich do tworzenia aplikacji nowej generacji i współpracy z firmą Nokia na rzecz wspólnego sukcesu — w skali lokalnej i światowej”.

Użytkownicy smartfonów Nokia Lumia mogą oczekiwać nowych wrażeń i możliwości dzięki aplikacjom z różnych kategorii:

Sport

The World of Red Bull — aplikacja dostępna wyłącznie w smartfonach Nokia Lumia przez 9 miesięcy

Nowa aplikacja The World of Red Bull do smartfonów Nokia Lumia w wyjątkowy sposób otwiera przed konsumentami Świat Red Bulla. Aplikacja ta oferuje aktualne wiadomości o ponad 400 sponsorowanych przez Red Bull sportowcach z całego świata. Ulubionych sportowców można umieścić na ekranie głównym, aby na bieżąco przeglądać dotyczące ich informacje.

Oprócz wiadomości i informacji o ponad 800 imprezach organizowanych co roku przez Red Bull aplikacja oferuje też sekcję kulturalną. Można w niej znaleźć ogromny zbiór materiałów na temat muzyki, tańca, kina, sztuki i kultury pop, a także uzyskać dostęp do usługi Red Bull TV i wielu innych aplikacji marki Red Bull.

Ta rozbudowana aplikacja zawiera opcje małych, średnich oraz dużych dynamicznych kafelków i jest zintegrowana z usługą Nokia Mapy, a także funkcją poleceń głosowych. Dostępna będzie dla użytkowników modeli Nokia Lumia 920 i Nokia Lumia 820 już od jesieni. Użytkownicy będą mogli dostosować ekran blokady do własnego gustu i otrzymywać w telefonie oferty specjalne firmy Red Bull.

 

Zdjęcia i wideo

Aplikacja Vimeo z 3-miesięcznym okresem członkowskim w usłudze Vimeo Plus — tylko w smartfonach Nokia Lumia

Zaawansowana aplikacja Vimeo, która będzie dostępna od jesieni dla użytkowników modeli Nokia Lumia 920 i Nokia Lumia 820, umożliwi nagrywanie wideo o jakości HD przy użyciu najlepszego w klasie smartfonów układu optycznego i technologii PureView. W aplikacji tej można odtwarzać nagrania wideo o najwyższej jakości, a także udostępniać je, dotykając innego urządzenia z NFC. Rozbudowana aplikacja Vimeo obsługuje wideo o jakości HD, zawiera łatwy w obsłudze interfejs projektowania z dynamicznymi kafelkami, a ponadto umożliwia bezpośredni zakup subskrypcji Vimeo Plus.

Gry

Angry Birds Roost — wyłącznie w smartfonach Nokia Lumia przez 3 miesiące

Tej jesieni wyłącznie w smartfonach Nokia Lumia 920 i Nokia Lumia 820 zadebiutuje nowa aplikacja Angry Birds Roost. Przed użytkownikami telefonów Nokia Lumia otworzy ona cudowny świat Angry Birds, oferując setki instruktażowych nagrań wideo, wiadomości, dzwonki i inne atrakcje.

Po raz pierwszy w produkcie firmy Rovio i na platformie Windows Phone Angry Birds Roost zaoferuje specjalną funkcję „Bird Cam”. Fani gry będą mogli zrobić zdjęcie smartfonem Nokia Lumia, dodać do niego ulubione postacie z Angry Birds, a następnie opublikować przerobione zdjęcie na portalach Facebook i Twitter lub w wiadomości MMS albo e-mail.

Aplikacja Angry Birds Roost będzie także zawierać mnóstwo tapet do ekranu blokady oraz szerokie dynamiczne kafelki na ekran startowy telefonu Lumia.

„Angry Birds Roost to fantastyczna aplikacja dla fanów tej gry” — powiedział Peter Vesterbacka, Mighty Eagle i dyrektor ds. marketingu firmy Rovio. „Użytkownicy smartfonów Lumia znajdą w tej jednej aplikacji wszelkie atrakcje związane z Angry Birds”.

Informacje i pogoda

Bloomberg Hub — wyłącznie w smartfonach Nokia Lumia przez 3 miesiące

Nowa aplikacja Bloomberg do smartfonów Nokia Lumia z systemem Windows Phone to wszechstronne centrum informacji biznesowych i finansowych, danych rynkowych oraz narzędzi do analizy portfela inwestycyjnego. Informacje można dobierać na podstawie tematyki i przechodzić do nich błyskawicznie przy użyciu specjalnych widoków panoramicznych oraz dynamicznych kafelków na ekranie startowym.

Bloomberg — światowy lider w dziedzinie informacji biznesowych i finansowych — zaprezentuje także swoją imponującą ofertę medialną. Bloomberg Hub będzie dawać dostęp na żądanie do usług Bloomberg Television i Bloomberg Radio, nadających cenione audycje i wywiady z wybitnymi osobistościami świata biznesu i finansów.

Z myślą o użytkownikach smartfonów Nokia Lumia 920 i Nokia Lumia 820 aplikacja Bloomberg Hub zostanie wzbogacona o nowe możliwości dostosowywania dynamicznych kafelków oraz personalizacji ekranu blokady.

„Nasza partnerska współpraca z firmą Nokia zaowocowała wyjątkową aplikacją mobilną, dzięki której przedstawiciele świata biznesu mają dostęp do niezbędnych wiadomości, informacji rynkowych i narzędzi umożliwiających świadome podejmowanie decyzji” — powiedział Oke Okaro, globalny szef i dyrektor generalny działu Mobile and Connected Devices firmy Bloomberg L.P.

Lifestyle

StyleSaint — wyłącznie w smartfonach Nokia Lumia do końca 2012 roku

StyleSaint to najnowsza i wyjątkowa aplikacja dla miłośników mody awangardowej dostępna od połowy września w smartfonach Nokia Lumia. Ta pięknie zaprojektowana aplikacja umożliwia robienie inspirujących zdjęć związanych z modą i tworzenie z nich własnych magazynów mody, które można następnie udostępniać użytkownikom z całego świata.

Dzięki integracji z serwisem Facebook użytkownicy mogą zalogować się i zacząć badać własne wyczucie stylu, otrzymywać codzienne poradniki dotyczące najnowszych trendów, a także aktualności i porady na temat mody. Materiały publikowane przez ulubionych użytkowników można obserwować bezpośrednio na dynamicznych kafelkach na ekranie startowym.

Groupon z funkcją rzeczywistości rozszerzonej — wyłącznie w smartfonach Nokia Lumia przez 6 miesięcy.

Aplikacja Groupon dla systemu Windows Phone prezentuje oferty rabatów w wysokości 50–90% na najciekawsze propozycje spędzenia czasu, rozrywkowe, gastronomiczne i zakupowe. W ramach zakupów zbiorowych Groupon negocjuje bezkonkurencyjne zniżki u najlepszych lokalnych sprzedawców i usługodawców.

Wersja debiutująca w smartfonach Nokia Lumia 920 i Nokia Lumia 820 będzie zintegrowana z Portfelem, co umożliwi szybki dostęp do kupionych Grouponów. Oferuje ona także tapety na ekran blokady i dynamiczne kafelki o różnych rozmiarach do wyświetlania powiadomień na ekranie startowym. Narzędzie Groupon Scheduler umożliwi planowanie terminów związanych z ofertami, a dzięki płynnej integracji do aplikacji Groupon będzie można przejść bezpośrednio z aplikacji Nokia Mapy przy użyciu zamieszczonych w niej ofert.

„Groupon i Nokia współpracują nad innowacyjnymi zakupami za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Dzięki temu można jeszcze łatwiej i przyjemniej przeglądać, kupować oraz realizować oferty Groupon najlepszych lokalnych sprzedawców i usługodawców” — powiedział Andreas Lieber, dyrektor ds. partnerskich rozwiązań mobilnych firmy Groupon.

Praca

YouSendIt z funkcją NFC — wyłącznie w smartfonach Nokia Lumia przez 3 miesiące

Aplikacja mobilna YouSendIt oferuje użytkownikom smartfonów Nokia Lumia wszechstronne możliwości udostępniania plików, w tym także za pośrednictwem NFC.

Nowa aplikacja YouSendIt, która zostanie udostępniona użytkownikom smartfonów Nokia Lumia 920 i Nokia Lumia 820 jesienią, daje dostęp do plików przechowywanych w chmurze oraz umożliwia ich synchronizację i udostępnianie. Aplikacja pozwala także podpisywać dokumenty za pomocą ekranu dotykowego smartfonu Nokia Lumia i bezpiecznie wysyłać je z dowolnego miejsca. YouSendIt upraszcza synchronizowanie i udostępnianie dużych plików — na przykład nagrań wideo i zdjęć.

Dzięki nowej funkcji NFC w aplikacji YouSendIt — dostępnej przez 3 miesiące wyłącznie w smartfonach Nokia Lumia — wystarczy dotknąć innego urządzenia NFC, aby przesłać do niego pliki.

Podróże

MICHELIN z nowymi funkcjami NFC — wyłącznie w smartfonach Nokia Lumia przez 6 miesięcy.

Udoskonalona aplikacja MICHELIN zadebiutuje jesienią w smartfonach Nokia Lumia 920 i Nokia Lumia 820, dając miłośnikom najlepszych kulinarnych doznań jeszcze łatwiejszy dostęp do cenionego przewodnika MICHELIN. Przy użyciu technologii NFC koneserzy będą mogli dzielić się informacjami o restauracjach, a także odbierać informacje o lokalach, w których warto coś zjeść, dotykając smartfonem umieszczonego na oknie tagu NFC MICHELIN 2013. Technologia rozszerzonej rzeczywistości umożliwi wyświetlanie na ekranie restauracji znajdujących się w okolicy.

Aplikacja ta umożliwia także wyszukiwanie restauracji, łączenie się z nimi i rezerwację miejsc. Godne polecenia restauracje będzie można także znaleźć dzięki integracji z aplikacją Nokia Mapy. Aplikacja ta wykrywa położenie telefonu i dostarcza w czasie rzeczywistym zawartość dynamicznych kafelków oraz ekranu blokady MICHELIN, zmieniając obrazy zgodnie z porą dnia.

Wiadomości

WhatsApp Messenger to wieloplatformowy komunikator umożliwiający przesyłanie wiadomości bez opłat za SMS. WhatsApp Messenger korzysta z transmisji danych w abonamencie, podobnie jak poczta e-mail i przeglądarka internetowa. Dzięki temu za przesyłanie wiadomości oraz kontakt z rodziną, znajomymi i współpracownikami nie trzeba dodatkowo płacić.

Funkcje dostępne obecnie w smartfonach Nokia Lumia i systemie Windows Phone to między innymi wyszukiwanie, tworzenie grup ze zdjęciami, szyfrowanie wiadomości oraz udostępnianie lokalizacji i kontaktów. W smartfonach Nokia Lumia 920 i Nokia Lumia 820 zadebiutuje nowy interfejs o bardziej panoramicznym wyglądzie, dodatkowe wersje językowe, emotikony i inne dodatki.

„Codziennie w skali światowej przesyłamy miliardy wiadomości. Misją WhatsApp jest zapewnienie ludziom na całym świecie stałego kontaktu z najważniejszymi dla nich osobami: rodziną, przyjaciółmi i współpracownikami” — powiedział Brian Acton, współzałożyciel WhatsApp. „Bardzo cieszymy się, że dzięki partnerstwu z firmą Nokia możemy już tej jesieni zaprezentować specjalne funkcje opracowane z myślą o smartfonach Nokia Lumia 920 i Lumia 820”.

Źródło: Nokia

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x