Urządzenia Sony z Windows Phone? Staje się to całkiem realne

Sony nie chce być producentem urządzeń tylko z jednym systemem operacyjnym, prowadzą już rozmowy z Microsoftem, o czym możemy dowiedzieć się z wywiadu z jednym z szefów Sony.

Nie wątpliwe rynek urządzeń mobilnych, to ciężki kawałek chleba. Trzeba naprawdę się wysilić, żeby stworzyć coś co polubią, a przede wszystkim kupią ludzie. Pierre Perron, szef Sony odpowiadający za Europę, mówił w wywiadzie dla TechRadar, że Sony prowadzi rozmowy z firmą Microsoft, ponieważ chcą produkować urządzenia z Windows Phone. Pierre dodaje, że są w rozmowach “z innymi partnerami, w tym z Microsoftem”. Po czym mówi: “Nie chcemy być producentem, który tworzy urządzenia tylko z jednym systemem”.  Sony już kiedyś wypuściło na rynek smartfon z Windows Mobile. Był to Sony Ercisson Xperia X1 z Windows Mobile 6.1 Professional.  Już od jakiegoś czasu, w sieci krążyły plotki o tym, że Sony chce produkować telefony z Windowsem już w połowie 2014 roku. Po słowach Perron’a, można zacząć w to wierzyć.  Sony tak naprawdę już kilka lat współpracuje z gigantem z Redmond, a współpraca ta dotyczy głównie linii urządzeń VAIO. Perron twierdzi że na dłuższą metę nie można współpracować tylko z jednym systemem. Niestety, nie podał on szczegółów, ale rozmowy są jeszcze w fazie końcowej, więc zapowiada się to całkiem obiecująco.

gsmarena_001

Autor: Maciej

Komentarze

Written by: Radosław Dominiak

W redakcji PlusBloga od ponad 2 lat. Uwielbia absolutnie wszystko co ma mobilny system na pokładzie i często poświęca temu zbyt dużo czasu niż powinien. Za wzór dobrze prowadzonej firmy w branży technologicznej uważa Apple. Oprócz technologii wielki miłośnik motoryzacji, podróży, muzyki, sportu i dobrych filmów.