Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Usługa Ericsson Money od dziś dostępna w Polsce

Firma Ericsson Money Services udostępniła w siedmiu krajach Europy, w tym w Polsce, pierwszą spośród wielu nowych mobilnych usług finansowych — Ericsson Money. Użytkownicy telefonów komórkowych w Polsce, Francji, Hiszpanii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Szwecji i Włoszech już od dziś mogą rejestrować się w serwisie www.ericssonmoney.com, by móc wysyłać i odbierać pieniądze, a także wypłacać gotówkę. Jest to pierwszy krok na drodze do udostępnienia klientom indywidualnym z całego świata pełnego pakietu wygodnych, bezpiecznych i natychmiastowych mobilnych usług finansowych.

 

Telefony komórkowe wkrótce staną się nie tylko centralnym elementem życia społecznego, ale i finansowego – już teraz przelewy pieniężne mogą być dla nas proste jak dzwonienie „z komórki”. Wystarczy utworzyć mobilny portfel online, żeby z łatwością móc korzystać z bezpiecznego dostępu do swoich pieniędzy w sieci Ericsson Money za pomocą telefonu.

 

Usługa Ericsson Money pozwala wysyłać i odbierać pieniądze oraz wypłacać gotówkę wszystkim tym, którym zależy na czasie i wygodzie. Na przykład, rodzice mogą użyć telefonu, jako osobistego portfela mobilnego i natychmiast przekazać pieniądze swoim dzieciom, które studiują lub podróżują za granicą. Obojętnie, czy to

dziecko na obozie językowym w Anglii, czy nasi znajomi w kawiarni za rogiem – dzięki nowej usłudze przesłanie pieniędzy rodzinie i przyjaciołom jest proste i szybkie jak sms.

 

Mobilne usługi finansowe zapewnią klientom indywidualnym większą swobodę wyboru, łatwiejszy dostęp do pieniędzy oraz szybszy i wygodniejszy sposób ich przekazywania. Korzyści z uruchomienia portfela mobilnego w sieci Ericsson Money zapewne dostrzegą:

• Rodzice, którzy mogą „od ręki” wysyłać pieniądze dzieciom studiującym w innym mieście lub przebywającym na wakacjach za granicą;
• Znajomi i przyjaciele, aby móc wygodnie dzielić się kosztami posiłków, zaciągać drobne pożyczki oraz przelewać sobie nawzajem pieniądze;
• Klienci indywidualni przyzwyczajeni do posługiwania się wyłącznie gotówką – może to być ich pierwszy krok w kierunku bankowości;
• Osoby pracujące za granicą, aby wysłać pieniądze swoim rodzinom bez konieczności korzystania z przekazów pocztowych lub osobistego zlecania przelewów w banku.

Firma Ericsson Money Services planuje wkrótce udostępnić usługę Ericsson Money w pozostałych krajach Europy. W najbliższej przyszłości klienci indywidualni będą mogli łączyć się z innymi, podobnymi serwisami na całym świecie (za pośrednictwem usługi Ericsson Money Interconnect). Dzięki temu wysyłanie pieniędzy z różnych zakątków na naszym globie stanie się równie proste i łatwe jak wysyłanie wiadomości tekstowych.
Niedługo za pomocą Ericsson Money będzie można również szybko i bezpiecznie płacić rachunki, robić zakupy online oraz płacić w sklepie.

„Odkąd telefony komórkowe stały się powszechne, towarzyszą nam codziennie, jako nieodłączna część naszego życia społecznego. Obecnie spędzamy miliony godzin miesięcznie wysyłając sms-y i coraz częściej korzystając z mobilnego dostępu do portali społecznościowych. Dla wielu osób dostęp do informacji i usług przez telefon jest dziś tak naturalny, jak oddychanie.” ― powiedział Semir Mahjoub, wiceprezes Ericsson i prezes Ericsson Money Services.

„To oczywiste, że korzystając z telefonu użytkownicy sieci mobilnych powinni móc cieszyć się wygodą i wolnością wyboru również w sferze finansowej. Wystarczy mieć przy sobie numer telefonu przyjaciela, żeby niezależnie od miejsca jego pobytu uruchomić nowy dostęp do usług finansowych i mobilnych pieniędzy. Dla branży to ważny moment przyśpieszenia i cieszymy się, że tak znacznie pomagamy użytkownikom z całego świata coraz częściej korzystać z połączonych ze sobą globalnie usług finansowych zamieniając przelew pieniężny w część komunikacji mobilnej” ― dodał Semir Mahjoub.

 

Źródło: Sony Ericsson

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x