Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

W 48 godzin dookoła Polski z systemami łączności Plusa

W czwartek 27 października na polskie drogi wyjedzie Renault Koleos, który ma za zadnie przejechać w 48 godziny dookoła granic Polski. Samochód został wyposażony przez sieć Plus w nowoczesne systemy zapewniające łączność głosową i najwyższej jakości transmisję danych wykorzystujące sieć CDMA. Podróż będzie testem wytrzymałości i funkcjonalności nowego crossovera 4×4 marki Renault.

Zadania przejechania w 48 godzin dookoła Polski podjęli się redaktorzy portalu Francuskie.pl. Pokonają oni łącznie około 2.400 km, a trasa obejmie ponad dwadzieścia miejscowości m.in. Suwałki, Gdańsk, Koszalin, Szczecin, Zieloną Górę, Wrocław, Kraków. W celu zapewnienia bezpieczeństwa i stałej komunikacji, uczestnicy wyprawy zostaną wyposażeni w radiotelefon ZTE G830, działający w oparciu o system cyfrowej łączności dyspozytorskiej. Zapewni on łączność z centrum nadzorującym wyprawę. Terminal ten umożliwia dwustronną jednoczesną łączność głosową pomiędzy wieloma użytkownikami. Całość działa w oparciu o sieć CDMA firmy Polkomtel. Dzięki dużej pojemności akumulatora ekipa nie będzie musiała podczas całego wyjazdu korzystać z zewnętrznego źródła zasilania. Dodatkowo na pokładzie pojazdu wyprawy znajdzie się dwusystemowy router do transmisji danych inQL-Twin firmy MindMade, obsługujący łączność w standardach CDMA/HSDPA/UMTS/EDGE. Wykorzystywany on będzie m.in. do przesyłania w czasie bieżącym obrazu z kamery zainstalowanej w samochodzie. Dzięki jednoczesnemu wykorzystaniu sieci CDMA i GSM możliwe będzie osiągnięcie maksymalnej prędkości przesyłania danych, a internauci będą mogli obserwować podróż w internecie.

Uzupełnieniem systemów łączności będzie dedykowany samochodowy moduł GPS wyposażony w system transmisji danych. Pozycja samochodu będzie na bieżąco transmitowana przez sieć i pokazywana w specjalnie przygotowanej aplikacji internetowej wraz z obrazem z kamery.

Partnerami wyprawy są: Renault Polska, Polkomtel SA – operator sieci Plus, Finder SA, MindMade sp. z o.o. oraz Francuskie.pl.

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x