Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

W systemach Comarch wszystko gotowe na zmiany VAT

Do godziny „0”, czyli do sylwestrowej północy, pozostało już niewiele czasu. Większość przedsiębiorców rozpoczęła już przygotowania dostosowujące ich firmy do nowych stawek VAT. Niektórzy wciąż odkładają to na ostatnią chwilę. Dla wszystkich przedsiębiorstw Comarch przygotował specjalne rabaty na oprogramowanie całkowicie zgodne z nowymi przepisami.

Jak wynika z cyklicznego badania Skaner sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, jeszcze w kwietniu tego roku 36,3 proc. polskich przedsiębiorców wierzyła w rychłą poprawę sytuacji gospodarczej Polski. Obecnie taką nadzieję wyraża już tylko 20,7 proc. badanych. Nieco lepiej respondenci oceniają kondycję swoich firm, ale i tu widać wyraźne załamanie w stosunku do wyników z przed 6 miesięcy. 32 proc. z nich ma nadzieję, że w ciągu najbliższych 3 miesięcy sytuacja przedsiębiorstwa polepszy się, a 17,2 proc. uważa, że w najbliższym czasie firmę czekają kłopoty. Dla porównania w pierwszym kwartale 2010 roku aż 52,3 proc. badanych prognozowało poprawę koniunktury i rozwój własnego biznesu, a tylko 11,3 proc. było w tym zakresie pesymistami.

Jednym z podstawowych problemów, który tak przeraża przedsiębiorców w ostatnim kwartale 2010 roku, jest konieczność dostosowania systemów informatycznych i urządzeń fiskalnych do nowych stawek VAT oraz do wymogów PKWiU.

– Systemy IT dla małych i mikro firm to głównie programy do fakturowania, prowadzenia magazynu i rozliczania się z kontrahentami. Przepisy regulujące działalność w tym zakresie do tej pory zmieniały się rzadko i z tego powodu oprogramowanie tego typu od wielu lat nie było unowocześniane – teraz może to być duży problem i znaczny koszt, szczególnie dla użytkowników programów DOS-owych – mówi Jakub Cel, business development manager MSP.

– Oczywiście nie dotyczy to klientów Comarch Klasyka – stwierdza Magdalena Jaworowska-Kosior, business development manager MSP. – Comarch Klasyka to jedyny program do obsługi firmy działający w środowisku MS-DOS, który jest rozwijany i uaktualniany od prawie 20 lat. Naszym klientom pozostawiamy wolny wybór pomiędzy aktualizacją posiadanego oprogramowania a zmianą na nowoczesne systemy Comarch działające w środowisku Windows – dodaje Magdalena Jaworowska-Kosior.

Z możliwości zmiany oprogramowania na bardziej nowoczesne systemy skorzystało dotąd ponad stu klientów Comarch. Tysiące innych wykupiło już abonament na aktualizację, gwarantując sobie przez kolejny rok obsługę firmy zgodną z polskimi przepisami. Przy okazji zmian stawek VAT, Comarch proponuje wymianę systemu do zarządzania wszystkim polskim firmom. Specjalne warunki finansowe, rabaty oraz dogodne formy finansowania jak leasing, wynajem oprogramowania przez Internet (SaaS), pomoc w uzyskaniu dotacji unijnych i ulg podatkowych przekłada się na duże zainteresowanie ofertą Comarch.

– W ostatnich tygodniach odnotowujemy lawinowy wzrost chętnych do udziału w naszej akcji Migracja Comarch, polegającej na wymianie dotychczasowego oprogramowania działającego w przedsiębiorstwie na jeden z naszych systemów: Comarch OPT!MA, Comarch ALTUM lub Comarch CDN XL. Do tej pory z promocji skorzystało kilkuset przedstawicieli sektora MSP, a spodziewamy się, że tylko w grudniu ta liczba ulegnie co najmniej podwojeniu – komentuje Łukasz Kozłowski, dyrektor sprzedaży MSP.

Comarch dokonał w swoich programach serii ulepszeń, które pomogą przedsiębiorcom wprowadzić nowe stawki VAT i bez problemu rozliczać się w okresie przejściowym. Producent IT przygotował także specjalny Poradnik po zmianach VAT, a w tej chwili trwają przygotowania do drugiej edycji internetowej konferencji poświęconej zmianom VAT. Pierwsza część webinarium odbyła się we wrześniu i zgromadziła prawie 1000 uczestników.

– Serdecznie zapraszamy wszystkich przedsiębiorców na bezpłatną e-konferencję „Zmiana VAT. Jak dopasować biznes do nowych stawek?”, która odbędzie się już 16 grudnia. Eksperci podzielą się merytoryczną wiedzą i praktycznymi sposobami na poradzenie sobie w nowej sytuacji. Staramy się, aby nasze działania edukacyjne w zakresie przygotowania firm do nowych przepisów VAT były realną wartością dla naszych klientów. W tym celu stworzyliśmy również specjalną stronę internetową, na której na bieżąco publikujemy nowości związane z „rewolucją VAT-owską” i odpowiadamy na wszelkie pytania przedsiębiorców – informuje Barbara Skrzypek, business development manager ERP.

Źródło: Comarch


Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x