Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Wszystkie Plusy polskiej siatkówki Siatkarskie Plusy 2009 dla Aleksandry Jagieło i Michała Bąkiewicza

Plebiscyt Siatkarskie Plusy to jedno z najważniejszych wydarzeń polskiego sportu. Na tegorocznej, zorganizowanej 13 lutego b.r., uroczystości podsumowującej miesięczne głosowanie kibiców wyróżnione zostały gwiazdy siatkówki 2009 roku. Wśród laureatów trzeciej edycji Plebiscytu Siatkarskie Plusy znaleźli się m. in.: Aleksandra Jagieło (Siatkarka Roku), Michał Bąkiewicz (Siatkarz Roku) i Daniel Castellani (Trener Roku). Sponsorem tytularnym Plebiscytu jest operator sieci Plus.

Gala wieńcząca Plebiscyt była świętem wszystkich kibiców siatkówki, określanych przez międzynarodowe środowisko sportowe najlepszymi kibicami na świecie. Bez tak gorącego wsparcia polska piłka siatkowa z całą pewnością nie odniosłaby tak wspaniałych sukcesów jak w 2009 roku. Laureat zeszłorocznego Siatkarskiego Plusa w kategorii Siatkarz Roku, Paweł Zagumny, mówił po odebraniu nagrody: Mam nadzieję, że odwdzięczę się za tę statuetkę medalem Mistrzostw Europy. Reprezentant Polski dotrzymał słowa – odwdzięczył się złotem. W 2009 roku drużyna panów okazała się najlepsza w Europie, a panie zdobyły brązowe medale na Mistrzostwach Europy Kobiet. Tegoroczne święto polskiej siatkówki było wspaniałą okazją do złożenia gratulacji wszystkim sportowcom i nagrodzenia ich wyjątkowych osiągnięć.

W trakcie Gali Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Mirosław Przedpełski, podkreślił: Największym wygranym tego Plebiscytu jest polska siatkówka. Nasi sportowcy dokonali w zeszłym roku rzeczy niezwykłych. Dziękuję wszystkim, którzy swoją pracą sprawili, że dzisiejsza uroczystość może być tak wspaniała.

O nagrodach, tak jak w poprzednich latach, zdecydowali kibice w głosowaniu za pomocą wiadomości SMS. To do nich przede wszystkim zwracała się wybrana najlepszą Siatkarką Roku Aleksandra Jagieło: Jest to dla mnie ogromne zaskoczenie. Dziękuję dziewczynom i trenerom z klubu i reprezentacji. Nagroda ta cieszy szczególnie, ponieważ o jej przyznaniu decydują kibice. Bardzo dziękuję wszystkim fanom!

Wybór zwycięzców tegorocznej edycji Siatkarskich Plusów nie był prosty, biorąc pod uwagę, że do nagrody nominowani byli najlepsi z najlepszych.

Zwycięzca w kategorii Siatkarz Roku 2009, Michał Bąkiewicz, po odebraniu nagrody powiedział: Chciałbym podziękować polskim kibicom, szczególnie tym, którzy oddali na mnie głos.

Za Osobowość Roku Kapituła Plebiscytu uznała w tym roku dwóch nominowanych: Jarosława Bauca oraz Zygmunta Solorz-Żaka, którzy w szczególny sposób przyczynili się do popularyzacji polskiej piłki siatkowej.

Galę uświetniły gwiazdy estrady – prowadzący Joanna Liszowska i Zygmunt Chajzer. Na scenie wystąpiła Natalia Kukulska z piosenkami w aranżacji orkiestry Adama Sztaby oraz Golec uOrkiestra. Wśród gości specjalnych znalazł się również Cezary Pazura, który poprowadził aukcję charytatywną na rzecz podopiecznych Fundacji Polsat.

Więcej informacji o plebiscycie znajduje się na stronie www.siatkarskieplusy.pl.

Adam Suchenek
Rzecznik Prasowy sieci Plus

Laureaci Siatkarskich Plusów 2009:

Siatkarka Roku: Aleksandra Jagieło
Siatkarz Roku: Michał Bąkiewicz
Drużyna Roku: Reprezentacja Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn
Trener Roku: Daniel Castellani
Debiut Roku: Bartosz Kurek
Drużyna Siatkówki Plażowej Roku: Michał Kądziołka/ Jakub Szałankiewicz
Osobowość Roku: Jarosław Bauc i Zygmunt Solorz-Żak
Nagroda specjalna plebiscytu: Tomasz Woźny (siatkarz niepełnosprawny)

Nominowani:
Siatkarka Roku:
Anna Barańska, Agnieszka Bednarek-Kasza, Katarzyna Gajgał, Aleksandra Jagieło, Joanna Kaczor
Siatkarz Roku:
Michał Bąkiewicz, Piotr Gruszka, Bartosz Kurek, Marcin Możdżonek, Paweł Zagumny
Drużyna Roku:
Kinga Kołosińska/ Monika Brzostek, Michał Kądzioła/ Jakub Szałankiewicz, PGE Skra Bełchatów, Reprezentacja Polski w Piłce Siatkowej Kobiet, Reprezentacja Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn
Trener Roku:
Daniel Castellani, Piotr Makowski, Jerzy Matlak, Sławomir Robert, Bogdan Serwiński
Debiut Roku:
Jakub Jarosz, Bartosz Kurek, Bartosz Łosiak/ Piotr Kantor, Maja Tokarska, Paweł Zatorski
Drużyna Siatkówki Plażowej Roku:
Grzegorz Fijałek/ Mariusz Prudel, Michał Kądzioła/ Jakub Szałankiewicz, Kinga Kołosińska/ Monika Brzostek, Daria Paszek/ Renata Bakier, Damian Wojtasik/ Marek Leźnicki
Osobowość Roku:
Jarosław Bauc, Zygmunt Chajzer, Wojciech Drzyzga, Bogdan Serwiński, Zygmunt Solorz-Żak

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x